اجاره انواع لیفتراک در اوزان مختلف و متناسب با وزن بارها توسط شرکت‌های بسیاری به انجام می‌رسد. اگرچه شما قادر هستید از این ماشین‌های صنعتی قوی جسته، انتظار انتقال حجم‌های بالایی از بار را داشته باشید، اما برای آن‌ها حداکثر توانی از سوی شرکت‌های سازنده تعریف‌شده است. برای آنکه بتوان به حمل بارها بدون آسیب رسیدن به دستگاه اقدام نمود، لازم است تا به این حد مجاز توجه ویژه شود.

بسیاری برای انجام امور مختلف خود در کرایه انواع لیفتراک و جرثقیل مردد بوده و نمی‌دانند، اجاره جرثقیل بیشتر به کارشان می‌آید یا تهیه لیفتراک به‌صرفه‌تر و مناسب‌تر است. در این مطلب می‌کوشیم علاوه بر تعریف مختصری از لیفتراک‌ها به‌تمامی سؤالات و ابهاماتتان باب این دستگاه تا حد توان پاسخ دهیم. بدین ترتیب ازاین‌پس با آگاهی بیشتری می‌توانید به اجاره هرکدام از این ابزارها بپردازید.

اجاره انواع لیفتراک

اجاره انواع لیفتراک در وزن های مختلف

تعریف کوتاه و مختصر از لیفتراک:

اگر بخواهیم به‌صورت موجز و مؤثر لیفتراک را تعریف نماییم باید بگوییم در فرهنگ لغت این نام‌گذاری به علت وجود شاخک و امکان انتقال بار بر این دستگاه گذاشته شده است. لیفتراک از دوشاخک که وظیفه حمل و بلند نمودن اجرام را بر عهده دارد، تشکیل می‌شود. جابه‌جایی‌های سنگین و قدرتی به مدد حضور همین شاخک‌ها امکان‌پذیر است. شاخک‌ها به دکل‌هایی قدرتمند متصل هستند که امکان حرکت را به آن‌ها می‌دهند.

بدین ترتیب شاخک‌ها در جهت عمودی بالا و پایین رفته و بارها را در اشکال و ظرفیت‌های مختلف انبار می‌نمایند. البته شما می‌توانید شاخک‌ها را در این ابزارها در اشکال متفاوت بیابید. به همین دلیل است که اجاره انواع لیفتراک برحسب نوع طراحی نیز می‌تواند تغییر نماید. برخی از مدل‌های آن‌ها قادر هستند، جعبه پالت‌ها را به‌راحتی جابه‌جا نمایند، اما بعضی دیگر برای حمل لوله و میل‌گرد و آهن مناسب هستند. بعضی دیگر نیز توانایی جابه‌جایی ورق‌های بزرگ فلزات، چوب، شیشه و … را به‌خوبی دارند.

کرایه انواع لیفتراک

هدف از کرایه انواع لیفتراک

اجاره انواع لیفتراک بهتر است یا اجاره جرثقیل؟

باتوجه‌به قیمت کرایه انواع لیفتراک و جرثقیل‌ها و هزینه نگهداری این دو می‌توان جرثقیل‌ها را ابزارهایی به‌صرفه‌تر دانست. جهت تعمیر و نگهداری جرثقیل‌ها نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف نیست که این موضوع بر روی قیمت کرایه آن تأثیر مستقیم دارد. از طرفی راه‌اندازی جرثقیل‌های کارگاهی بسیار راحت‌تر بوده به‌گونه‌ای که نیاز به مهارت و دانش خاصی برای آن‌ها نمی‌باشد. این در حالی است لیفتراک‌ها را باید متخصصان و افرادی که دارای گواهینامه معتبر و مختص این دستگاه‌ها هستند برانند. برای استفاده از لیفتراک‌ها نیاز به رعایت قوانین خاص وضع‌شده توسط استانداردهای بین‌المللی است. همچنین قبل از راه‌اندازی باید این ابزارها به صورتی دقیق مورد بازرسی قرار گرفته و از صحت عملکرد آن مطمئن شده و در برگه بازرسی درج گردد.

اجاره لیفتراک دیزلی

انتخاب اجاره لیفتراک یا جرثقیل

البته از خطر تصادفات در مناطق صنعتی و محل عبور لیفتراک‌ها نیز نمی‌توان گذشت. ولی به‌هرحال اجاره لیفتراک به علت مانور عالی این دستگاه در گوشه‌های تنگ و جهت‌دهی عالی آن به دلیل وجود فرمان حرکت چرخ پررونق می‌باشد. فقط کافی است در زمان استفاده از آن‌ها به استانداردهای حمل بار، چک نمودن اصول فنی دستگاه، بستن کمربند ایمنی راننده و … دقت نمود. بدین ترتیب می‌توان به‌راحتی در صنایع ساختمانی، بندرها، کارگاه‌های تولیدی و … از آن‌ها استفاده کرد.

چطور می‌توان تشخیص داد که در کدام پروژه نیاز به اجاره انواع لیفتراک داریم؟

باتوجه‌به اینکه لیفتراک‌ها جزء ابزارها و تجهیزات انبارداری به شمار می‌روند، می‌توان در هر پروژه‌ای که چنین محیط‌هایی بر آن حاکم است به کرایه انواع لیفتراک پرداخت. حمل و جابه‌جایی بار در انبارها، برداشتن بار از ماشین‌های باربری، انتقال کالاها از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر و … جزء ضروریات در تمامی فرایندهای تجاری و صنعتی هستند. ازاین‌رو نمی‌توان عرصه‌ای را معرفی نمود که به لیفتراک‌ها و توانایی آن‌ها نیازی نباشد. بدین ترتیب به همان میزان که به اجاره جرثقیل در صنایع کشتی‌سازی، صنایع تولیدی، بندرها و … احتیاج است، به لیفتراک‌ها و توانایی آن‌ها به‌منظور ارائه خدمات هم‌دوش جرثقیل‌ها نیازمند هستیم.

کرایه انواع لیفتراک در تهران

انواع لیفتراک ها با ظرفیت های مختلف

انواع مختلف لیفتراک با ظرفیت‌های مختلف، به‌صورت لاستیک بادی و توپر، مناسب برای فضای باز و سرپوشیده تولید می‌شوند. همچنین دارای گونه‌های متفاوتی ازنظر نوع سوخت مانند باتری سربی و اسیدی و سوخت‌های فسیلی و … هستند. این امور به آن‌ها اجازه می‌دهد در هر محیطی حضور یابند. ازاین‌رو می‌توان برای پروژه‌هایی این‌چنینی به اجاره آن‌ها پرداخت:

 •       کار در پروژه‌های عمرانی در جهت جابه‌جایی مصالح و وسایل ساختمانی
 •        بارگیری کانتینرها، کامیون‌ها و … در ترانزیت کالاها
 •       قراردادن وسایل در سطوح بالا و طبقات فوقانی
 •    جابه‌جایی آلیاژهای تولیدی در صنایع فولادسازی
 •          حذف نیروی انسانی و استخدام کارگر در انبارها
 •       و …

انواع لیفتراک‌ها کدم‌اند؟

در زمان اجاره انواع لیفتراک باید از تنوع حاکم بر این ابزارها آگاهی داشته باشید، زیرا تهیه گزینه‌ای مناسب مستلزم شناخت کافی آن‌ها است. لیفتراک‌ها برحسب نوع موتور و نوع طراحی به دسته‌های متفاوتی تقسیم‌بندی می‌شوند که بر اساس نوع موتور می‌توان آن‌ها را در قالب‌های زیر یافت:

 •     بنزینی
 •        دیزلی یا گازوئیلی در وزن‌های 1.5، 2، 2.5 و 3 تن با توان کارایی 24 ساعته و امکان کار در دمای بالا و پایین 50 درجه
 •          برقی دارای نوع ۴ چرخ و ۳ چرخ با امکان هزینۀ سرانۀ خدمات کامل در ۸ ساعت
 •         دوگانه‌سوز در ابعاد و اندازه‌های متفاوت

اما برحسب نوع طراحی دارای تنوع بیشتری هستند که در ادامه به شرح و توضیح مختصری باب آن‌ها می‌پردازیم.

 •      فورک لیفتراک کانتر بالانس:

در این نوع لیفتراک‌ها، چنگک‌های جلو بدون هیچ بازویی قرار دارند و لیفتراک قادر است، به مدد آن‌ها بدون هیچ کمکی کالاها را به سمت قفسه‌ها هدایت نماید. نیروی این دستگاه‌ها اغلب از گاز یا گازوئیل تأمین‌شده و تجهیزات جلوی لیفتراک وظیفه راندن کالاها را به محل دقیق بر عهده‌دارند.

 •         فورک لیفتراک کانتر بالانس سه‌چرخ:

در زمان کرایه انواع لیفتراک، نوع فورک لیفتراک کانتر بالانس سه‌چرخ، به علت بهره‌وری حداکثری که با حرکت دوار خودروی سطوح ایجاد می‌نماید، رواج بالایی دارد. نیروی چرخ‌ها این نوع مانور و بلند نمودن اجسام سنگین را برای این لیفتراک پدید می‌آورند. ازاین‌رو در باربری‌هایی که به کنترل حرکت در مسیرهای مشخص نیاز باشد یا کمبود فضا وجود داشته یا باید به بارگذاری در داخل و خارج فضاها به‌صورت هم‌زمان پرداخت، به کرایه این لیفتراک قدرتمند می‌پردازند.

اجاره انواع لیفتراک دستی

یک نمونه از لیفتراک های دستی

 •       ریچ تراک:

ریچ تراک نیز نوعی لیفتراک اما مناسب برای جابه‌جایی اجسام در ارتفاعات بالا است. قیمت کرایه انواع لیفتراک از نوع ریچ تراک برحسب میزان ظرفیت آن‌ها مشخص می‌شود. ظرفیت باربری این نوع لیفتراک ۱ تا 5.2 تن بیشتر نبوده، زیرا بیشتر از آن به ابعاد دستگاه در حد غیرمتعارفی افزوده می‌شود. ریچتراک‌ها دارای دو نوع ریچ تراک ایستاده مناسب برای بارگیری‌های محدود اما با ضریب ایمنی بالا و ریچ تراک‌های دو لبه با چنگک‌هایی بلندتر مناسب برای بارهای چوبی می‌باشند. بیشتر از نوع دوم در کارگاه‌ها و سایت‌هایی استفاده می‌شود که دائماً در حال بارگیری بوده و گاهاً هم‌زمان تعداد زیادی بار به این مکان‌ها وارد یا خارج می‌شوند.

 •       جک پالت دستی:

اگر به اجاره انواع لیفتراک فقط به‌منظور جابه‌جایی پالت‌ها و بارها نیاز بوده و ارتفاع دادن بار به‌هیچ‌وجه مدنظر نباشد، به تهیه جک پالت دستی اقدام می‌نمایند. سادگی عملکرد این نوع لیفتراک سبب شده گاهی در این دسته جای نگیرد، زیرا کاملاً روشی دستی را ارائه می‌دهد.

 •        جک پالت موتوری:

این نوع لیفتراک را می‌توان نوع پیشرفته‌تر نمونه پیشین دانست، زیرا با کمک نیروی باتری کارکردی استوار بر حالت موتوری را عرضه می‌نماید. ازاین‌رو می‌توان هم به‌صورت پیاده هم ایستاده، سوار بر محل اپراتور و حتی نشسته و بافرمان، به انجام باربرداری‌ها با سرعتی بالا پرداخت. این نوع لیفتراک حالت‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که راحتی کار را برای آن پدید آورده است.

 •       استکر:

این نوع لیفتراک در دو نوع نیمه برقی و دستی عرضه‌شده که توانایی جابه‌جایی و ارتفاع دادن به بار در ظرفیت‌های مختلف را دارد. کرایه انواع لیفتراک از نوع استکر در انبارهای کوچک که به بارگیری از خودروهای باربری مانند کامیون‌ها، وانت‌ها و … نیاز است، انجام می‌شود. باآنکه در نمونه‌های نیمه برقی جایی برای قرارگیری ایستاده اپراتور تعبیه‌شده اما استکر در دسته لیفتراک‌های پیاده‌رو قرار می‌گیرد.

 •        جک پالت تراک:

یکی از لیفتراک‌هایی که عملکرد ساده‌ای دارد، جک پالت تراک می‌باشد. چنگک‌های این لیفتراک فقط توانایی پاک‌سازی پالت‌های موجود در سطح موردنظر در این لیفتراک را به مدد جک‌های هیدرولیکی آن دارند. ازاین‌رو اجاره لیفتراک از نوع پالت تراک فقط برای اشیاء چوبی و کم‌وزن صورت می‌گیرد و بروز کارهای قدرتی را نمی‌توان از آن انتظار داشت.

کرایه انواع لیفتراک

قیمت کرایه انواع لیفتراک

تشخیص اینکه چه لیفتراکی برای چه پروژه‌ای مناسب است به عهده کیست؟

اگر اطلاعات کاملی در مورد لیفتراک‌ها دارید خود می‌توانید تشخیص دهید که چه نوع لیفتراکی برای پروژه شما مناسب است. در غیر این صورت به علت وجود تنوع بالا در این ابزار و ظرفیت‌های متغیر آن‌ها انتخاب نوع مناسب کمی سخت است.

برای مثال لیفتراک انبار دارای ظرفیت بالابری بین ۵۰۰۰ – ۲۵۰۰۰ پوند است که بسته به تعداد روزهای اجاره موردنیاز قیمتی متفاوت برای آن در نظر گرفته می‌شود. این امر در مورد لیفتراک‌های صنعتی نیز صادق است، به‌گونه‌ای که برای اجاره آن‌ها حتی به بیمه تجهیزات نیز نیاز است. ولی به‌هرحال لیفتراک‌های دستی باقیمت‌های پایین‌تر اجاره‌شده و نیازی به مجوز، بیمه و نیروی متخصص نیز برای راه‌اندازی آن‌ها نمی‌باشد.

قیمت کرایه انواع لیفتراک چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت کرایه انواع لیفتراک اغلب برحسب ظرفیت بالابری آن‌ها تعیین می‌گردد. به‌گونه‌ای که لیفتراک‌ها با ظرفیت بالابری بیشتر در دسته پرهزینه‌ها و نمونه‌هایی با توان بالابری کمتر در فهرست ارزان‌قیمت‌ها قرار می‌گیرند. بدین ترتیب هرچه لیفتراک انتخابی شما بار بیشتری را جابه‌جا و تا ارتفاع بالاتری منتقل نماید، باید کرایه بیشتری بابت آن پرداخت نمایید. البته عوامل دیگری نیز می‌توانند این قیمت را تغییر دهند که کسب اطلاعات دقیق در این مورد را بهتر است به شرکت‌های مجری چنین فعالیت‌هایی واگذار نمایید.

اجاره انواع لیفتراک در ترابری آنلاین

اجاره انواع لیفتراک در مجموعه ترابری آنلاین

مجموعه ترابری آنلاین و خدمات گسترده آن:

فرقی نمی‌کند شما به کدام‌یک از این خدمات مانند اجاره جرثقیل، لیفتراک، بالابر، تریلی، کامیون، بابکت، مینی بیل و … نیاز داشته باشید. مجموعه ترابری آنلاین با سال‌ها سابقه درخشان می‌تواند شما دررسیدن به دستگاهی با ضمانت کیفیت بالا یاری رساند. امروزه شرکت‌های بسیاری به کرایه چنین دستگاه‌هایی می‌پردازند، اما تمامی آن‌ها خود را ملزم به سرویس دوره‌ای ماشین‌ها، استفاده از اپراتورهای متخصص، ارائه قیمت‌های منصفانه نمی‌کنند. کافی است تا فقط یک‌بار به عقد قرارداد با مجموعه ترابری آنلاین بپردازید تا خود به صدق نیت و حسن انجام کار این مجموعه پی ببرید.