اجاره بالابر ماشینی

بسیاری برای اجاره بالابر ماشینی دچار تردید هستند و باآنکه خبری موثق از خطرناک بودن آن‌ها در دست نیست، نگران ناامن بودن این ابزارها می‌باشند. حال‌آنکه هر ابزاری را بر طبق اصول و قواعد حاکم بر آن مورداستفاده قرار ندهیم، به حتم برایمان مشکل‌زا خواهند بود.

در زمان کرایه بالابر ماشینی باید هم در انتخاب و هم در هنگام کار با آن‌ها دقت کافی را منظور نمود تا این ابزارها بتوانند کارایی ویژه خود را بدون کوچک‌ترین مشکلی ارائه دهند. بررسی قدرت و ثبات کافی برای حمل بار، ظرفیت مجاز حمل بار، حفاظت کافی در جهت ممانعت از سقوط و … از مواردی هستند که در زمان کرایه نمودن یک بالابر باید بدان دقت شود تا ایمنی مهیا گردد.

در زمان کار با این ابزارها نیز از عدم قراردادن وزنه سنگین بر روی پایه‌های نگه‌دارنده، استفاده از بالابر ساختمانی برای افراد، فعالیت در زمان بروز طوفان‌های شدید، گنجاندن اضافه‌بار و … باید اجتناب ورزید.

اجاره بالابر ماشینی

مطالبی در مورد اجاره بالابر ماشینی

تعریف مختصر و مفید از بالابر:

برای انتقال کالاها یا تخلیه بارها و هرگونه کار در ارتفاع در زمینه‌های صنعتی و تجاری از بالابرها با مکانیزم خاصشان استفاده می‌کنند. جرثقیل‌ها، لیفتراک‌ها و سایر کشنده نمی‌توانند در بسیاری موارد کارایی بالابرها را از خود نشان دهند و قدرت عمل آن‌ها را در ارتفاع به نمایش بگذارند. ازاین‌رو در هرکجا که نیاز به منتقل نمودن بار یا تخلیه آن‌ها در خطوط تولید یا تز کامیون‌ها باشد بر کارایی بالابرها تکیه می‌کنند.

انواع بالابر کدام‌اند؟

در ادامه فهرستی کامل از انواع بالابر را برای شما تدارک دیده‌ایم. هر زمان نیاز به رساندن افراد یا تجهیزات به ارتفاعی مشخص داشتید می‌توانید، بر رو این سازه‌ها حساب باز نمایید. بالابرها ازنظر عملکرد، ظرفیت و اندازه به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند، اما در حالت کلی می‌توان آن‌ها را به نمونه‌های هیدرولیکی، زنجیری و کابلی دسته‌بندی نمود. ولی دسته‌بندی بزرگ‌تری نیز برای آن‌ها ذکر می‌شود که از آن می‌توان به بالابرهای ثابت و متحرک اشاره نمود.

 

بالابر ثابت آکاردئونی، بالابر ثابت زنجیری و بالابر ثابت کابلی نمونه‌های از بالابرهای پراستفاده هستند که قدرت، ظرفیت و امنیت بالای آن‌ها زبان زد است. ولی از انواع دیگر بالابر می‌توان به بالابر متحرک با دسترسی عمودی، بالابر متحرک با دسترسی عمودی – افقی، بالابر ستونی آلومینیومی و بالابر آکاردئونی خود کششی نام برد. البته در دسته‌بندی بالابرها به بالابر آکاردئونی قیچی، بالابر قابل یدک و بالابر ریلی دستی نیز می‌توان اشاره نمود.

امروزه بیشتر مهندسانی که ناچار به ساخت پروژه‌های خود در بیرون از شهر هستند به کرایه بالابر ماشینی بیشتر تمایل نشان می‌دهند تا از امکان جابه‌جایی که عرضه می‌کند، بهره‌مند شوند. اگرچه بالابر عمود بر، بالابر عنکبوتی و بالابر نفری نیز طرف‌داران بسیاری دارند، اما بالابرهای تلسکوپی و مفصلی – تلسکوپی که توانایی نصب بر روی خودرو را عرضه می‌کنند و بدون نیاز به یدک‌کش به‌تنهایی به انجام فعالیت می‌پردازند، به علت اینکه بیشتر در دسته نمونه‌های ماشینی جای می‌گیرند استفاده فراوان‌تری دارند.

کرایه بالابر ماشینی

کرایه بالابر ماشینی و شناخت انواع آن

بالابر ماشینی چیست؟

گاهی به‌منظور سهولت جابه‌جایی بالابرهای سیار را بر روی خودروهایی نصب می‌کنند که در این حالت به‌اصطلاح به آن‌ها بالابر ماشینی اطلاق می‌شود. برحسب ظرفیت، ارتفاع، حجم و … بالابر باید خودرویی متناسب با آن‌ها انتخاب گردد. ازاین‌رو خودروهایی که برای این منظور انتخاب می‌شوند از نمونه‌های کوچک‌تر «ون» شروع‌شده و تا ماشین‌های بزرگ‌تر مانند «نیسان‌ها و کامیون‌ها» ادامه می‌یابد.

قیمت اجاره بالابر ماشینی برحسب همین ابعاد و اندازه تغییر کرده، زیرا قابلیت جابه‌جایی حجم‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. شما برای استفاده از بالابرها می‌توانید از شرکت‌های عرضه‌کننده اجاره انواع بالابر اپراتور حرفه‌ای و آشنا به امور را نیز درخواست نمایید تا در ضمن برقراری امنیت از نحوه کار صحیح آن‌ها نیز اطمینان داشته باشید.

بالابر ماشینی چگونه کار می‌کند و چند نوع است؟

بالابر ماشینی از پیستون‌های هیدرولیکی به‌منظور جابه‌جایی بوم‌ها و نقل‌وانتقال بارها استفاده می‌کند. البته تأمین نیروی پیستون‌ها نیز به موتور بالابر و نوع آن وابسته است. در این نوع بالابرها بوم‌ها به جهات مختلف حرکت کرده و زمینه فعالیت بالابر را فراهم می‌سازند. این نوع بالابرها بر اساس نوع موتورشان به دیزلی، بنزینی و هیبریدی تقسیم‌بندی می‌شوند. البته نوع الکتریکی آن نیز وجود دارد که برای مصارف سبک‌تر و کارها در محیط‌های بسته انتخاب می‌شود. در زمان اجاره بالابر می‌توان برحسب نوع پروژه و قدرت موردنیاز به گزینش یک نمونه از این بالابرها پرداخت.

اجاره بالابر ماشینی در ترابری آنلاین

اجاره انواع بالابر ماشینی در ترابری آنلاین

در چه مواردی از اجاره بالابر ماشینی استفاده می‌شود؟

باوجود تنوع حاکم در میان بالابرها طبیعی است که کاربردهای وسیعی از آن‌ها انتظار برود و اجاره بالابر در تهران و شهرستان‌ها با روندی صعودی به‌پیش رود. اگرچه رسالت اصلی این ابزارها حمل بار و نفرات و همچنین هم‌سطح سازی به‌منظور انجام فعالیت در سطوح بالا است، اما به‌صورت مشخص‌تر می‌توان کارایی بالابرها را این‌چنین برشمرد:

·         تعمیرات و نگهداری خطوط برق

·         ساخت‌وساز خطوط مخابرات و ارتباطات

·         هرس درختان بسیار بلند و مرتفع

·         استفاده در قالب بالابر آتش‌نشانی

·         حضور در صنایع کشتیرانی

·         استفاده در کارخانه‌های خودروسازی

·         جابه‌جایی اجسام سنگین در صنعت هواپیماسازی

·         دسترسی به‌جاهای سخت و مرتفع

قیمت کرایه انواع بالابر ماشینی بر اساس چه معیاری تعیین می‌شود؟

قیمت‌گذاری‌های متفاوتی را در زمان اجاره بالابر می‌توان مشاهده نمود که این امر به فاکتورهای موجود در هر بالابر برمی‌گردد. تفاوت در مؤلفه‌های سازنده این ابزارها قیمت را دستخوش تغییرات عمده‌ای می‌نماید. برای مثال نوع موتور برقی به‌کاررفته در هر بالابر و میزان مقاومت آن و همچنین دور موتور و جنس سیم مسی به‌کاررفته در آن می‌توان هزینه شمارا کاهش یا افزایش دهد. البته تمامی الکتروموتورها قادر به تحمل یک وزن یکسان نبوده یا یک ارتفاع واحد را پشتیبانی نمی‌کنند که این امر نیز تأثیر مستقیمی بر قیمت‌گذاری دارد.

قیمت کرایه اجاره بالابر ماشینی

قیمت کرایه انواع بالابر ماشینی

در ادامه به شمارش دیگر عوامل مؤثر در قیمت‌ها اجاره بالابر ماشینی می‌پردازیم.

  •        نوع گیربکس و جنس و کیفیت چرخ‌دنده‌های آن
  •     میزان مقاومت پایه‌های نگه‌دارنده
  •         جنس قرقره‌ها و درصد بزرگی و کوچکی آن‌ها
  •        جنس سیم بکسل و متراژ و قطر آن
  •         جنس باکت و تحمل آن در برابر دفرمگی و میزان ظرفیت و گنجایش آن
  •         نوع کاربری
  •         نوع انرژی مصرفی
  •        ابعاد و اندازه‌های بالابر
  •       نوع جنس بدنه کابین

چرا باید ترابری آنلاین را برای تهیه بالابر ماشینی انتخاب کرد؟

اجاره بالابر در تهران به علت اینکه یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های حمل بار و درعین‌حال خطرناک‌ترین نوع در صورت استفاده‌ای بی مبالات و بی‌برنامه است، فقط باید تحت نظارت شرکت‌های معتبر صورت پذیرد. این شرکت‌ها با کادری مجرب می‌توانند هرگونه آسیب را از عابرین، کارگران و دستگاه‌ها دور ساخته و با امنیتی کامل پروژه‌ها را مدیریت نمایند. مجموعه ترابری آنلاین یکی از برندهای فعال در این زمینه است که توانسته با ارائه کادری دارای صلاحیت و مجاز و درعین‌حال بازرسی دوره‌ای ماشین‌های خود شمارا در اجرای بی‌خطر فعالیت‌های مختلفتان یاری رساند.