امروزه برای حمل و جابه‌جایی انواع بار در انبارها، مناطق ناهموار یا محیط‌های کارگاهی از اجاره لیفتراک که نوعی ماشین‌آلات صنعتی است کمک می‌گیرند. لیفتراک به علت اینکه دارای توان باربرداری‌های متفاوتی بوده و امکان واژگونی آن نزدیک به صفر است جزء یکی از ابزار ضروری در صنایع مختلف بوده و کرایه آن نیز همانند اجاره جرثقیل پررونق است.

شرکت‌های سازنده توانسته مدل‌ها و طرح‌های متفاوتی از این ماشین‌ها را عرضه نمایند. باآنکه لیفتراک‌ها در اجزای تشکیل‌دهنده مانند بدنه، دکل، تکیه‌گاه شاخک، چرخ‌ها، سیستم ترمز و … مشترک هستند، اما هرکدام ظرفیت باربرداری متغیری دارند. قابلیت بالا و پایین آوردن بار تا ارتفاع مشخص و حمل و جابه‌جایی آن تا مسافت‌های دورتر از مزایای این ماشین‌آلات صنعتی قدرتمند و پرتوان است.

اجاره لیفتراک

نکاتی در مورد اجاره لیفتراک

اجاره لیفتراک مانند یک حرفه ای با کمک این 5 نکته 

البته نمی‌توان نادیده گرفت که کار با این ابزارها نیز تابع استانداردهای بین‌المللی خاصی است تا بتوان امنیت و کارایی بالایی را دریافت نمود. اگر به کرایه لیفتراک نیازمند هستید و تمایل دارید مانند یک حرفه‌ای به این عمل بپردازید،

باید ۵ نکته طلایی را مورد بررسی قرار دهید. لیفتراک اجاره‌ای به چه‌کار شما می‌آید، تفاوت لیفتراک با جرثقیل در چیست و آیا اجاره این ابزار برای شما توجیه اقتصادی دارد و درنهایت قیمت آن چگونه تعیین می‌شود و بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده این ابزار کدام موارد هستند. ما در این مطلب سعی می‌کنیم تا به‌تمامی این سؤالات پاسخ داده و شمارا برای یک انتخاب هوشمندانه یاری‌رسانیم.

تاریخچه مختصر و مفید از لیفتراک:

آنچه از شواهد تاریخی برمی‌آید، ابتدایی‌ترین نمونه‌های لیفتراک در سال ۱۹۱۷ توسط کمپانی با نام کلارک تولید و برای انجام امور خصوصی همان کارخانه به خدمت گرفته شد. اگرچه این لیفتراک با نمونه‌های رایج کنونی فاصله‌ای فراوان داشت، اما توانست به‌عنوان یک طرح ابتدایی موفقیت‌هایی را از آن خود نماید. ولی با گذر زمان این کمپانی ییل بود که لیفتراک‌هایی شبیه به نمونه‌های امروزی را تولید و روانه بازار نمود.

جنگ جهانی دوم زمان اوج اقتدار و کارایی لیفتراک‌ها بود. در آن زمان این ابزارها توانستند، کمک‌های شایانی را در پشت‌جبهه‌های نبرد ارائه دهند و نام و آوازه خود را بلند نمایند. دهه‌های ۵۰ شاهد بسط و گسترش این ماشین‌های صنعتی بودند و در این دوره‌ها توانایی پاسخگویی به ارتفاعات بیشتر برایشان پدید آمد.

با مرور زمان حتی ازنظر موتور نیز به تکامل رسیدند و از دیزلی به گازی و سپس دوگانه‌سوز و درنهایت به الکتریکی و برقی ارتقا کیفیت دادند. در حال حاضر نیز چنان پرطرف‌دار هستند که اجاره لیفتراک در تهران یک رویکرد جدی از سوی صنعتگران و صاحبان کارخانه‌ها و … است.

کرایه لیفتراک

کرایه لیفتراک و توضیحاتی در این مورد

اجاره لیفتراک به چه‌کار ما می‌آید؟

اجاره انواع لیفتراک به‌منظور حذف نیروی انسانی و هزینه‌های ناشی از آن موردتوجه است. درگذشته به علت نبود لیفتراک‌ها، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها ناچار بودند از نیروی انسانی برای جابه‌جایی کالاها در انبارهای خود استفاده نمایند. این موضوع خسارات جانی و مالی فراوانی را به مالکان چنین کارگاه‌هایی وارد می‌ساخت. حضور کارگران برای حمل بارها گاه باعث صدمات جانی به آن‌ها می‌شد و گاهاً به علت عدم توانایی در حمل وزن‌های بالا احتمال سقوط و تخریب بارها بسیار پیش می‌آمد.

لیفتراک‌ها می‌توانند با حذف چنین خسارت‌هایی ازیک‌طرف و سرعت بخشیدن به فرایندهای جابه‌جایی صرفه اقتصادی بالایی را نصیب سرمایه‌داران و مالکان کارخانه‌ها نمایند. ازاین‌رو می‌توان گفت عمده کارایی این ابزارها، حمل بارها از یک مکان مشخص به مکان دیگر، قراردادن اجناس سنگین در طبقات مشخص‌شده در انبارها و بلند نمودن کالاها تا ارتفاع تعیین‌شده و حد مجاز بازوهای آن‌ها است.

فقط دقت نمایید در انتخاب نوع آن به بیراهه نروید، زیرا نمونه‌های گازی و بنزینی باآنکه ارزان‌تر هستند، اما در زمان کار دود فراوانی را انتشار می‌دهند که این امر سبب آلودگی محیط کاری شما می‌شود، خصوصاً اگر سرپوشیده باشد. در مقابل اجاره لیفتراک الکتریکی و برقی برای محیط‌های داخلی مناسب‌تر است، زیرا آلودگی محیطی را از شما دور می‌سازد.

لیفتراک اجاره ای

لیفتراک اجاره ای به منظور حذف نیروی انسانی

تفاوت اجاره لیفتراک و اجاره جرثقیل در چیست؟

بسیاری در زمان اجاره لیفتراک و جرثقیل میان کیفیت عملکرد آن‌ها و نحوه کارایی‌شان دچار تردید هستند. هر دوی این ابزارها برای جابه‌جایی و انتقال بار در حجم‌های بالا و کارهای صنعتی ساخته‌شده‌اند. ولی در عمل آن‌طور که از شواهد برمی‌آید گویی یکی از آن‌ها پروسه عملیاتی خود را به نحوی بهتر به انجام می‌رساند. این امر سبب شده در میان اجاره جرثقیل و لیفتراک کمی مردد شویم. بیان تفاوت‌های این دو ماشین قدرتمند صنعتی کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشیم. در ادامه به چند مورد از این تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم.

  •     حفاظت از بار:

وقتی به مقایسه جرثقیل و لیفتراک از باب حفاظت و حراستی که از بارها به عمل می‌آورند، می‌پردازیم، متوجه قدرت و برتری جرثقیل‌های کارگاهی بر لیفتراک‌ها می‌شویم. به‌گونه‌ای که تهیه جرثقیل به نسبت گزینش لیفتراک اجاره‌ای امنیت بیشتری را برای بارها به ارمغان می‌آورد. بدین ترتیب جرثقیل‌های سقفی گویی وظیفه خود را در باربرداری و انتقال بارها بهتر به سرانجام می‌رسانند.

  •    قابلیت جابه‌جایی:

باآنکه امروزه لیفتراک‌ها با ظرفیت‌های بالا تولید می‌شوند، اما بازهم به تناژ و توانایی جرثقیل‌ها نمی‌رسند. محدودیت لیفتراک‌ها که به بازوهای آن‌ها بازمی‌گردد، سبب شده نتوانند پیش از مقدار تعیین‌شده برای آن‌ها، عمل بیشتری را نشان دهند. ولی جرثقیل‌ها خصوصاً اگر درست انتخاب‌شده باشند، محدودیت و معدودیت لیفتراک‌ها را نداشته و قادرند وسایل را در انبارها بدون هیچ محدودیتی جابه‌جا نمایند.

  •     صرفه اقتصادی:

اغلب کارخانه‌ها به‌ناچار برای انجام امور خود به کرایه چندین لیفتراک می‌پردازند، این در حالی است که اجاره جرثقیل چنین موقعیتی را برای شما ایجاد نمی‌کند. یعنی ظرفیت باربری و عدم محدودیت جرثقیل‌ها این امکان را مهیا می‌سازند که یک‌تنه از پس جابه‌جایی حجم بالایی بار برآیند و تا مدت‌ها بدون تعویض و تعمیر فعالیت نمایند.

  •     محدودیت مکانی:

آنچه باعث برتری لیفتراک بر جرثقیل‌ها شده، عدم محدودیت برای فعالیت در فضای باز و بسته در زمان نیاز است. اگرچه جرثقیل‌های سقفی به‌خوبی توانسته‌اند، بارها را در داخل کارگاه‌ها و کارخانه‌ها جابه‌جا نمایند، اما اگر نیاز به حمل بار در فضای آزاد باشد، نیاز به تهیه دو جرثقیل احساس می‌شود. این در صورتی است که با کرایه لیفتراک می‌توان هم به انجام امور داخلی پرداخت و هم در صورت نیاز فعالیت‌های خارج و فضای آزاد را نیز هم‌زمان پوشش داد، بدون آنکه نیاز به تهیه دو ماشین وجود داشته باشد.

  •   کاهش هزینه‌های جانبی:

اجاره لیفتراک یعنی نیاز به تعداد بیشتر اپراتور به‌منظور انجام صحیح کارها اما جرثقیل‌ها علاوه بر ارائه بهره‌وری بالاتر فقط با یک اپراتور حرفه‌ای می‌توانند، فعالیت‌های عظیمی را صورت دهند. ازاین‌رو در تفاوت لیفتراک با جرثقیل می‌توان به بهره‌وری و کارایی بالاتر جرثقیل‌ها و عدم نیازشان به حمایت و پشتیبانی چندین اپراتور اشاره نمود.

قیمت کرایه لیفتراک

کرایه لیفتراک و صرفه اقتصادی آن

لیفتراک اجاره ای توجیه اقتصادی دارد؟

اجاره لیفتراک در تهران بر اساس نوع سوخت موتور، تناژ باری و ظرفیت دستگاه انجام می‌پذیرد. امروزه انواع لیفتراک توانسته‌اند، خدمات شایانی را به مراکزی که دائماً درگیر جابه‌جایی و چیدمان کالاها در طبقات انبارهای خود هستند، ارائه دهند. مهم‌تر اینکه این ابزارها محدودیت فضای کاری نداشته و شما می‌توانید برای هر محیطی به اجاره آن‌ها بپردازید. فقط برای انتخاب صحیح‌تر باید شرایط سایت کاری و میزان باربرداری لیفتراک را در هر دفعه به شرکت‌های مربوطه اطلاع دهید تا بدین طریق در وقت خود صرفه‌جویی نموده و دستگاهی مطابق باقدرت موردنظرتان را دریافت نمایید و هم ناخواسته به دستگاه و قطعات آن به علت واردسازی حجم بار اضافی آسیب نزنید.

لیفتراک اجاره‌ای امروزه کاملاً توجیه اقتصادی دارد، زیرا با نگاهی به هزینه نگهداری، سرویس و تعمیر این ابزارهای سنگین‌وزن به‌هیچ‌وجه خرید آن‌ها توصیه نمی‌شود. یک انبار و کارخانه کارهای مدیریتی فراوانی دارد، ازاین‌رو توجه به سرویس دوره‌ای لیفتراک‌ها برای این مراکز تا حد زیادی هدررفت وقت، انرژی و صدالبته هزینه را به همراه دارد. ازاین‌رو کرایه لیفتراک به نسبت خرید آن بسیار مقرون‌به‌صرفه است. از طرفی دیگر نگرانی یافتن نیروی متخصص و کارآزموده به‌منظور راه‌اندازی و ممانعت از آسیب‌رسانی به کالاها و همچنین خود دستگاه را ندارید.

قیمت کرایه لیفتراک در تهران چگونه محاسبه می‌شود؟

برخی از انواع لیفتراک قادر هستند، بدون نگرانی از واژگون شدن محیط‌های ناهموار را به‌خوبی پوشش دهند. ازاین‌رو قیمت اجاره انواع لیفتراک بسته به توانایی آن‌ها متغیر است. این ماشین‌آلات قدرتمند توانایی خود را به نوع سوخت، نوع طراحی، تناژ بار و … وابسته هستند.

بدین ترتیب می‌توان تمامی این مؤلفه‌ها را در قیمت‌گذاری نیز تأثیرگذار دانست. تعیین قیمت نهایی با تمامی شناختی که از این ابزارها دارید، بازهم نیاز به درخواست مشاوره از متخصصین مجموعه‌های فعال در این زمینه دارد. شرکت‌های کرایه لیفتراک می‌توانند اطلاعات دقیقی را در مورد این ابزارها، نحوه کارایی، قیمت و … ارائه دهند و شمارا برای گزینشی بهینه یاری رسانند.

اجاره لیفتراک در تهران

اجاره انواع لیفتراک در ترابری آنلاین

مجموعه ترابری آنلاین و خدمات این مجموعه:

اجاره انواع لیفتراک، بالابر از نوع تلسکوپی، زنجیری و … همچنین جرثقیل در نوع سبک‌وسنگین را می‌توانید از مجموعه ترابری آنلاین درخواست نمایید. این شرکت با خدماتی شایان توانسته، امروزه به یکی از مجریان شناخته‌شده در این عرصه بدل شود. این شرکت در سطح شهر تهران خدمات خود را عرضه نموده و به‌صورت تخصصی به ارائه ماشین‌آلات سنگین و صنعتی می‌پردازد.

در حال حاضر کرایه و اجاره انواع ابزارها به‌منظور جابه‌جایی بار و حمل‌ونقل کالاها موضوع روتینگ تمامی سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی است. در این میان انتخاب مجموعه‌ای که بتواند در ضمن ارائه اطلاعات کافی شمارا برای یک تصمیم منطقی و عاقلانه یاری رساند، از ضروریات کار است. مجموعه ترابری آنلاین به‌خوبی اعتمادتان را جلب نموده و یک همکاری بلندمدت و باکیفیت تا سال‌های را نوید می‌دهد.