اجاره جرثقیل می‌تواند هزینه‌های پروژه‌ها را تا حدودی کاهش دهد و از طرفی از صرف وقت و انرژی زیاد افراد جلوگیری می‌کند. به‌طورکلی وجود تجهیزات و دستگاه‌های مختلف در پروژه و عملیات‌های متنوع جزو مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه بسیار زیادی داشت.

اجاره جرثقیل

اجاره جرثقیل برای انواع پروژه ها

 اجاره جرثقیل در تهران:

به‌نوعی برای آن که بتوان کار‌ها و امور را به بهترین شکل ممکن انجام داد نیاز به استفاده از تجهیزات مختلف است. جرثقیل‌ها را می‌توان از جمله مهم‌ترین تجهیزات کارگاهی به‌حساب آورد و ازاین‌رو شما می‌توانید با استفاده از جرثقیل اجاره‌ای به مزیت‌های مختلف آن دست پیدا کنید.

قطعاً شما در طول پروژه‌های عمرانی یا کارهای شخصی خود به جاهایی برخورد کرده‌اید که نیاز به یک وسیله‌ای مانند جرثقیل برای انجام آن کار دارید و دیگر از وسیله و ابزارهای عادی برای آن کار نمی‌توانید استفاده کنید. مخصوصاً اگر درکلان شهری مانند تهران زندگی می‌کنید، اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد، اجاره جرثقیل در تهران است.

کرایه جرثقیل

آشنایی با کرایه جرثقیل در تهران

خدمات جرثقیل در تهران:

برای انتخاب خدمات جرثقیل در تهران که مناسب نیازتان باشد، باید ابتدا شناختی کلی درباره جرثقیل‌ها داشته باشید تا بتوانید اقدام به کرایه جرثقیل در تهران کنید.

جرثقیل‌ها انواع مختلفی دارند که هرکدام برای کار خاصی ساخته شده است، برای کسب اطلاعات در موردخدمات انواع جرثقیل اجاره‌ای و نکات مربوط به آن در ادامه با ما همراه باشید. به یاد داشته باشید شما می‌توانید با یک تماس جرثقیل کرایه‌ای با قیمت مناسب را از مجموعه ترابری آنلاین به‌راحتی و بدون معطلی اجاره کنید.

جرثقیل‌هایی که در تهران می‌توانید اجاره کنید انواع مختلفی دارد، برای مثال: جرثقیل‌های کفی، جرثقیل‌های سبک‌وسنگین، و جرثقیل‌های دکل بلند و دکل کوتاه از انواع مختلف جرثقیل‌هایی است که شما می‌توانید در تهران با قیمت مناسب از ما کرایه کنید.

اجاره جرثقیل در تهران

خدمات انواع جرثقیل ها در ترابری آنلاین

 اجاره انواع جرثقیل در تهران:

تهران وسیع پذیرای شرکت‌های معتبری است که به کرایه انواع جرثقیل پرداخته، ازاین‌رو ساخت‌وسازهای بزرگ عمرانی در این شهر رونقی فراوان دارد. این ابزارها که در حالت کلی از یک اتاق فرمان، بوم و یک قلاب تشکیل‌شده‌اند، این توانایی رادارند که به کمک بوم خود اجرام سنگین را تا ارتفاع‌های حیرت‌آوری بالا ببرند یا آن‌ها را بر روی خود سوار کرده و در مسافت‌های طولانی جابه‌جا نمایند.

ازاین‌رو وقتی سخن از انواع جرثقیل به میان می‌آید، آنچه در ابتدا ذهن را به سمت خود متمایل می‌سازد، توجه به دسته‌بندی رایج این دستگاه‌ها است که شامل جرثقیل ثابت و متحرک می‌شود.

خدمات جرثقیل

یکی از انواع جرثقیل های اجاره ای

  •   انواع جرثقیل متحرک:

اگر به دنبال اجاره جرثقیل در تهران از نوع متحرک آن هستید باید بدانید این دستگاه‌ها باقابلیت‌های تنظیم طول بوم، تنظیم زاویه بوم، توانایی چرخاندن بار و درنهایت امکان حرکت در محوطه کار می‌توانند، عملکردهای فراوانی را از خود نشان دهند و شمارا برای انجام بسیاری از کارها توانمند سازند. ازاین‌رو امروزه می‌توان انواع جرثقیل متحرک را در مدل‌های متنوعی یافت و از خدمات ارزنده آن‌ها بهره‌مند شد.

کامیون‌های بوم دار، جرثقیل‌های چرخ لاستیکی که شامل (بوم خشک و بوم تلسکوپی) و جرثقیل‌های چرخ زنجیری که دارای انواع (جرثقیل‌های چرخ زنجیری سنگین و جرثقیل‌های بوم دار چرخ زنجیری سبک) می‌باشند،و همین‌طور جرثقیل کفی همگی جزء دسته‌بندی جرثقیل‌های متحرک قرار می‌گیرند که ازنظر شاسی حامل، دارای تفاوت‌هایی باهم می‌باشند.

  •   انواع جرثقیل ثابت:

عدم توانایی حرکت و امکان جابه‌جایی فقط در محدوده‌ای خاص و در نقطه اتصال، این جرثقیل را مناسب فعالیت در محیط‌های کارگاهی نموده است. در زمان اجاره انواع جرثقیل از نوع ثابت نیز می‌توان طیف گسترده‌ای را مشاهده کرد و سپس از میان آن گزینش نمود. جرثقیل سقفی، جرثقیل برجی، جرثقیل کابلی، جرثقیل دروازه‌ای و انواع بالابر در این حیطه قرار می‌گیرند.

اجاره انواع جرثقیل

تصویری از انواع جرثقیل های متحرک

اجاره انواع جرثقیل‌های متحرک:

اجاره انواع جرثقیل کفی امروزه با رویکردهای متفاوتی صورت می‌گیرد و این موضوع به علت تنوع حاکم بر این ابزارها است. شما می‌توانید انواع جرثقیل متحرک را در ۴ دسته کلی بیابید و نمونه‌ای از آن‌ها را به‌گونه‌ای که سنخیت کامل با نوع فعالیت شما داشته باشند، بر اساس این دسته‌بندی گزینش نمایید. جرثقیل‌های کامیونی، جرثقیل‌های راف ترین، جرثقیل‌های کراولر و در آخر جرثقیل‌های شناور همگی در دسته جرثقیل‌های متحرک یا موبایلی قرار می‌گیرند.

     آشنایی با چند نوع از جرثقیل‌های متحرک کامیونی:

باتوجه‌به اینکه این جرثقیل‌ها از دو بخش حمل‌کننده و بوم تشکیل‌شده‌اند و به مدد سکوی قابل چرخش به هم متصل گشته‌اند، به‌راحتی می‌توانند اجسام را از سویی به‌سوی دیگر منتقل نمایند.

این نوع خاص را می‌توان نوعی از جرثقیل‌های هیدرولیکی پیشرفته دانست که با موتور خود هدایت بخش‌های مختلف را در دست دارد. هیدرولیک‌های نصب‌شده بر روی سکوی قابل چرخش قدرت جرثقیل را ایجاد می‌کنند. ازاین‌رو کامیون می‌تواند محدوده بار بین ۱۴ تا ۱۱۰۰ تن بار را جابه‌جا نماید و زاویه چرخش ۱۸۰ تا ۳۶۰ درجه‌ای داشته باشد. امکان عبور و مرور در تمامی آزادراه‌ها بدون نیاز به وسایل نقلیه کمکی از بزرگ‌ترین مزایای این جرثقیل‌ها است.

    جرثقیل متحرک راف ترین:

جرثقیل‌های راف ترین به علت حضور مطمئن و بدون مشکلشان در سطوح ناهموار با نام جرثقیل زمین‌های ناهموار نیز خوانده می‌شوند. در این مدل نیز شاهد یک بوم هستیم که بر روی بدنه سوار شده و جک‌ها به‌منظور ایجاد پایداری بیشتر به بدنه افزوده‌شده‌اند.

قیمت کرایه انواع جرثقیل بسته به‌نوعی که انتخاب می‌کنید متغیر است، اما راف ترین به علت اینکه در زمان استفاده نیازی به تنظیم سطح محل فعالیتش ندارید، به‌شرط آنکه با شرایط سایت و محیط پروژه فعالیت شما و نیازتان هم‌خوانی داشته باشد، مسلماً گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود. راف ترین را نوعی جرثقیل تلسکوپی با یک موتور می‌دانند که برای حرکت دو بخش بالا و پایینی به‌صورت هم‌زمان به کار می‌رود.

    جرثقیل متحرک کراولر:

قابلیت حرکت و پایداری بالایی که به سبب تجهیز این جرثقیل‌ها به چرخ‌هایی مستحکم و تانک مانند، برایشان مهیا شده است، باعث گشته در پروژه‌های ساختمانی بزرگ و خارج از شهر کاربری عالی را از خود بروز دهند. اگر به دنبال اجاره انواع جرثقیل در تهران با ظرفیت بالای ۳۵ تن تا ۳۱۲۵ تن هستید که بدون نیاز به جک‌های کناری بتواند، این مقدار وزن را جابه‌جا نماید، جرثقیل کراولر بهترین گزینه است.

بسیاری از جرثقیل‌های متحرک برای بلند نمودن بار ناچارند متوقف‌شده و بعد از بارگیری مجدداً به حرکت خود ادامه دهند، این در حالی است که کراولرها در حین بارگیری قادر به تحرک بوده و قابلیت حرکت آن‌ها حین استفاده، بسیار مطلوب و در عرصه‌های مختلف پرکاربرد است.

اجاره جرثقیل متحرک

جرثقیل متحرک

    جرثقیل متحرک آل ترن (All Terrain):

اجاره جرثقیل محدودیت خاصی ندارد و اغلب به‌راحتی می‌توان مدل باب میل خود را یافت. اگر به مانور بالا در عملیات بلند نمودن اجسام نیازمند هستید، جرثقیل متحرک آل ترن نمونه‌ای ایدئال است که باقابلیت حرکت در جاده، وجود ۲ – ۹ محور و ظرفیت خوب ۱۲۰۰ تنی می‌تواند، پاسخگویی بسیاری از نیازهای شما در امور مختلف عمرانی باشد که قابلیت مانور پذیر بودن جرثقیل در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

جرثقیل متحرک پیک‌اندکری (Pick and Carry):

با نگاهی سطحی به این جرثقیل می‌توان آن را همان جرثقیل‌های متحرک موبایلی دانست اما بوم کوتاه آن سبب شده فقط بتوان در کارخانه‌ها به‌منظور جابه‌جایی محموله‌ها بر روی آن حساب بازنمود. ازاین‌رو شاید کاربرد چندانی در ایران نداشته و بیشتر مطلوب کشورهای خارجی باشد. ولی به‌هرحال جزء دسته‌بندی جرثقیل‌های متحرک بدون جک پایدارکننده قرار می‌گیرد.

خدمات انواع جرثقیل در تهران

خدمات انواع جرثقیل در تهران

    جرثقیل متحرک کفی دار:

این نوع از رایج‌ترین مدل‌های موجود در بازار ایران بوده که در زمان کرایه جرثقیل اغلب از سوی کارفرمایان پروژه‌های مختلف درخواست شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. تریلر وظیفه حمل جرثقیل را بر عهده دارد و جرثقیل با برداشتن بار و انتقال آن به مسافت‌های دورتر درواقع دو کار متفاوت را به کمک هم انجام می‌دهد. هم مانند جرثقیل بار را بلند نموده، و هم شبیه کامیون‌ها آن را جابه‌جا می‌سازند.

بدین ترتیب در زمان اجاره جرثقیل کفی برای امور درون‌شهری در ظرفیت‌های ۳ تن، ۱۰ تن و … استفاده از آن پررونق است و اکثر امور صنعتی، عمرانی و … به خدمات آن وابسته هستند.

ازاین‌رو هر زمان که کارفرمایان به یک تریلر و جرثقیل به‌صورت هم‌زمان برای رفع امور خود نیاز داشته باشند، حتماً کرایه این جرثقیل را در دستور کاری خود قرار می‌دهند.

انواع جرثقیل

نمونه ای از جرثقیل های کفی دار

   جرثقیل متحرک شناور:

جرثقیل‌های متحرک شناور اغلب بر روی ناوها، کشتی‌ها، لنج و … سوار شده و رسالت‌های مختلفی را بر دوش دارد. از کاربردهای وسیع این نوع جرثقیل می‌توان به ساخت بندرگاه‌ها، بارگیری و تخلیه بارها بر روی کشتی‌ها، حمل اجزای پل‌ها و … اشاره نمود. ظرفیت بالای ۹۰۰۰ تنی این جرثقیل‌ها سبب شده آن‌ها توانایی حضور در چنین عرصه‌های سهمگینی را داشته باشند و در حمل بارهای نامتعارف بتوان بر روی آن‌ها حساب ویژه بازنمود.

کرایه جرثقیل در تهران

جرثقیل شناور

    جرثقیل متحرک دارای عرشه:

شاید نتوان این مدل از جرثقیل را در ایران یافت و بیشتر کاربرد آن در کشورهای خارجی رایج باشد، اما به علت وجود چهارچرخ، بوم با درجه چرخش ۳۶۰ درجه و یک موتور می‌توان آن را در دسته جرثقیل‌های متحرک جای داد و از خدمات آن در این عرصه بهره برد. در این مدل خاص موتور در عقب جرثقیل تعبیه‌شده و ساختاری متفاوت را برای آن به وجود آورده است.

مواردی که باید در هنگام محاسبه ظرفیت باربرداری به آن‌ها توجه کنیم:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از اجاره جرثقیل باید به آن توجه کرد، میزان فشاری است که جرثقیل در هنگام باربرداری و یا تخلیه تحمل می‌کند. اگر پیش‌بینی میزان بار بیش از حد توان جرثقیل باشد، احتمال وقوع حوادث ناگوار وجود دارد و از طرفی اگر ظرفیت باربرداری جرثقیل بیش از حد نیاز ما باشد، هزینه اضافی را صرف کرده‌ایم.

جرثقیل در تهران

محاسبه ظرفیت باربرداری جرثقیل

برای محاسبه ظرفیت باربرداری عوامل مختلف دخیل هستند که سه مورد از مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم :

میزان استحکام جرثقیل چقدر است؟

قبل از انتخاب جرثقیل باید متوجه شد که آیا دستگاه موردنظر می‌تواند استحکام قابل قبولی در مقابل بار‌های زیاد داشته باشد، یا در صورت وارد شدن چنین بار‌ی دچار خرابی و مشکل می‌شود. به‌طورکلی هنگامی که شعاع کاری زیاد باشد، آن چه که بسیار اهمیت پیدا می‌کند، تعادل جرثقیل است اما اگر شعاع کم باشد، ظرفیت باربرداری بر حسب استحکام بوم و سایر موارد مشخص می‌شود.

تا چه اندازه جرثقیل تعادل دارد؟

یکی دیگر از مواردی که قبل از کرایه جرثقیل اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند، هنگامی است که شعاع جرثقیل افزایش می‌یابد. برای استقرار محکم جرثقیل در جای خود باید به موارد مختلفی توجه کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به ظرفیت اسمی جرثقیل، وزن آن و نیروی اینرسی که بر اثر سوئینیگ جرثقیل و بالابردن بوم به وجود می‌آید، اشاره کرد. همچنین توجه به نیروی باد نیز می‌تواند برای کاهش خطرات مثمر ثمر باشد.

ظرفیت قرقره‌ها چه اندازه باشد؟

در بسیاری از مواقع در کارگاه‌ها شاهد این موضوع بوده‌ایم که با وجود عملکرد خوب جرثقیل اما به دلیل ظرفیت پایین قرقره‌ها باربرداری با مشکل روبه‌رو شده چرا که وینچ توانایی بالابردن برخی از اشیا‌ی سنگین را نداشته است. ازاین‌رو توجه به این موضوع در هنگام انتخاب جرثقیل سنگین اهمیت زیادی دارد.

دیگر کاربرد‌های اجاره جرثقیل برای پروژه‌های مختلف:

از جرثقیل‌ها برای موارد مختلفی استفاده می‌کنند و باتوجه‌به نوع استفاده از آن ها اسم‌های مختلفی روی آن‌ها می‌گذارند ازاین‌رو شما در هنگام انتخاب کردن جرثقیل سبک و یا جرثقیل سنگین می‌توانید از این موارد بهره بگیرید.

اجاره جرثقیل در ترابری آنلاین

اجاره جرثقیل در ترابری آنلاین

خدمات مجموعه ترابری آنلاین:

اجاره انواع جرثقیل در تهران از مجموعه ترابری آنلاین باعث می‌شود، شما به نمونه‌های مرغوب جهانی دست یابید که کارکردی ایمن و بی‌خطر را به شما ارائه می‌دهند و در سایه امنیت آن‌ها جان و مالتان در امان می‌مانند. فرقی نمی‌کند طالب اجاره جرثقیل سنگین، اجاره جرثقیل سبک، اجاره بالابر، اجاره لیفتراک، اجاره بابکت، کرایه بیل مکانیکی، اجاره تریلی و یا کامیون باشید،

تمامی این دستگاه‌ها را می‌توانید به‌صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه برای مصارف انبوه‌سازی و حمل‌ونقل و جابه‌جایی خود کرایه نموده و از قیمت‌های به‌صرفه این مرکز نیز بهره‌مند شوید.

ما با داشتن تجهیزات و تعداد زیادی نیرو در تمامی تهران، می‌توانیم به‌سرعت و با دقت تمام به شما همشهریان عزیز خدمت‌رسانی کنیم. لازم به ذکر است این خدمات محدود به شهر تهران نیست و در حومه شهر تهران نیز شما می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین جرثقیل را از ما بخواهید.