اجاره بالابر تنها محدود به تدارک و تهیه بالابر و در اختیار مشتری قراردادن نیست. این کار نیاز به گذراندن و داشتن تخصص، مهارت و تجربه اجاره­ کننده و شرکت اجاره دهنده دارد. چنانچه کار شما مقطعی و فقط به مدت چند روز یا چند هفته باشد، اجاره بالابر نسبت به خرید آن بسیار مقرون­ به­ صرفه خواهد بود. حتی در مواردی نسبت به نصب داربست نیز باعث صرفه­ جویی در هزینه می­ شود. همچنین در هنگام خرید بالابر علاوه بر هزینه هنگام خرید، باید به فکر تهیه امکانات و هزینه‌های جانبی دیگر مثل تعمیرات و محل نگهداری آن باشید.

اجاره بالابر

اجاره بالابر

با استفاده از بالابر به‌منظور انجام کار در ارتفاع می‌توانید تا حد زیاد و قابل‌ملاحظه‌ای بازدهی و راندمان کار را افزایش دهید. داشتن قدرت و ثبات کافی برای حمل بار از الزامات یک بالابر است که حتماً هنگام اجاره بالابر باید به آن به توجه داشته باشید. بار و هر بخشی از آن و هر چیزی که به آن وصل شده است، باید استحکام و قدرت کافی برای بلندکردن و حمل کردن داشته باشد.

از دیگر موارد لازم هنگام اجاره بالابر، توجه به تجهیزات آن برای افراد با ایمنی کامل و قرارگیری در جای مناسب خود می‌باشد. بدین منظور برای جلوگیری از افتادن افراد باید ابزار مناسب بر روی آن تعبیه شود تا اگر کسی در دستگاه بالابر گیر کرد، خطری وی را تهدید نکند و به‌راحتی بتواند آزاد شود. عملیات بالابردن نیز باید توسط افراد ماهر و دارای صلاحیت مجاز و با برنامه‌ریزی انجام شود.

اتلاف وقت را متوقف کرده و کرایه بالابر در تهران را شروع کنید:

باتوجه‌به خدمات مرتبط در موارد عقد قرارداد با شرکت‌های خصوصی و اشخاص، سازمان‌ها و ادارات دولتی اجاره بالابر در تهران، متغیر است. انجام خدمات تصویربرداری و فیلم‌برداری و عکاسی از مراسم و مناسبت‌ها و راهپیمایی‌ها که امروزه متقاضی شخصی و سازمانی آن روبه افزایش است، ازجمله این موارد هستند. علاوه‌برآن دستگاه بالابر، در نصب دستگاه‌های امنیتی و انجام پروژه‌های حفاظتی، دوربین‌های مداربسته، نصب دستگاه‌های اطفاء حریق در ارتفاع نیز در شهرهای بزرگی همچون تهران با آپارتمان‌ها و ساختمان‌های مرتفع کارایی فوق­ العاده­ ی دارد. ازاین‌رو درخواست کرایه بالابر به‌منظور انجام نظافت و شستشوی نمای ساختمان، اجرای نمای شیشه‌ای، نورپردازی، نقاشی ساختمان و خدمات ساختمانی بدون داربست از سایر شهرستان‌ها بیشتر است.

کرایه بالابر

بالابر هیدرولیکی

بالابر ساختمانی و اجزای تشکیل دهنده آن:

بهتر است بدانید ساده ­ترین بالابرها، بالابرهای ساختمانی هستند که برای جابه‌جایی و بالا و پایین بردن مصالح جهت ساخت‌وساز از آن‌ها استفاده می‌شود. اجزای یک بالابر ساختمانی شامل سازه، الکتروموتور، گیربکس، باکت، قرقره و شاسی است. همچنین لوله‌هایی که در این سازه وظیفه نگهداری دستگاه را بر عهده‌دارند دارای دو نوع ۶ و ۸ گازی هستند. این لوله‌ها را می‌توان باتوجه‌به درخواست مشتری تغییر داد.

جهت کرایه بالابر به‌ویژه در عملیات‌های ساختمانی و حمل‌ونقل مصالح عوامل مختلفی نوع مکانیزم آن را مشخص می‌کنند. ازجمله عوامل مؤثر در انتخاب بالابر اجاره ­ای می­توان به میزان قدرت، کاربرد بالابر، قیمت تمام‌شده، محیط پروژه و … آن اشاره کرد. سیمی که به باکت حمل مصالح متصل می­ شود کار بالابرهای ساختمانی را انجام می­ دهد، به‌گونه‌ای که با شروع کار الکتروموتور جابه‌جایی بار در بین طبقات به‌سهولت صورت می­گیرد.

مشخصات فنی در مورد بالابر ساختمانی:

سرعت بالابرهای ساختمانی معمولاً ۲۰ دور در دقیقه است به بیانی ساده­تر ۲۰ طبقه را در یک دقیقه پیمایش می­ کند. بالابر اجاره ­ای ساختمانی در دو نوع تک‌فاز و سه‌فاز هستند. نوع تک‌فاز، جهت جابه‌جایی مصالح با الکتروموتور تک‌فاز با توان ۳ اسب بخار و برق ۲۲۰ ولت شهری قابل‌استفاده است؛ بنابراین در عملیات­های ساختمانی شهری که دسترسی به برق تک‌فاز به‌سهولت انجام می­ شود، قابل‌استفاده هستند. این نوع از بالابرها قادر به جابه‌جایی بار تا ۳۰۰ کیلوگرم رادارند و نسبت به بالابرهای سه‌فاز ارزان­تر هستند.

موتور بالابر ساختمانی سه‌فاز نسبت به موتور تک‌فاز توانایی جابه‌جایی بار با حجم بیشتری را دارا می‌باشد و البته با برق سه‌فاز ۳۸۰ ولت کار می‌کند. بالابرهای ساخته‌شده با این موتور، توانایی جابه‌جایی بار در مصافت ۳۰۰ کیلومتر را داشته، بدین ترتیب این نوع از بالابرها بیشتر در فضاهای صنعتی کاربرد دارند. نکته قابل‌توجه در بالابر سه‌فاز این است که در صورت عدم دسترسی به برق سه‌فاز، با استفاده از اینورتر یا درایو امکان تبدیل تک‌فاز به سه‌فاز وجود دارد. البته در هنگام استفاده از برق سه‌فاز باید نکات ایمنی را رعایت کنید.

اجاره وینچ بالابر

بالابر ساختمانی

تصور عموم از بالابرها بسیار محدود و به امور ساختمانی خلاصه می­شود. حال‌آنکه می‌توان امروزه از بالابر اجاره‌ای در مصارف اورژانسی و بیمارستانی به‌منظور انتقال بیماران، مصدومان حادثه، تجهیزات بیمارستانی و … نیز استفاده نمود.

اجاره انواع بالابر، آیا واقعاً دانستن آن به شما کمکی می‌کند؟

باتوجه‌به نوع کار در ارتفاع و محیط انجام کار انواع بالابر متناسب با بار موردنظر وجود دارد. ولی انتخاب بالابر مناسب و موردنیاز شما می‌تواند پیچیده‌تر ازآنچه فکر می‌کنید، باشد. قبل از اجاره انواع بالابر باید با انواع بالابرها و کاربرد آنها آشنا شوید تا بتوانید بالابر مناسب کارتان را انتخاب کنید.

   بالابرهای آکاردئونی (قیچی):

برای ارتفاع ۳ تا ۳۰ متر جهت انجام کارها در ارتفاعات مختلف استفاده می‌شوند. این بالابرها در خدمات عمومی، ساخت‌وساز، تعمیرات، نگهداری، شست‌وشو، رنگ‌آمیزی، آذین‌بندی و … کاربرد دارد. همچنین برای استفاده آسان در فضاهای باریک مناسب هستند. ظرفیت سبد آن ۲۳۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم است.

·  بالابرهای مفصلی:

این بالابرها برای ارتفاع ۱۰ الی ۲۵ متر، در مکان‌هایی که نیاز به تعمیر، نگهداری و خدمات دارند مناسب هستند. حرکت بازوهای این دستگاه به شکل مفصل است و قدرت مانور بالایی دارد. دسترسی افقی آن ۵ متر و ظرفیت سبد آن بالاتر از ۲۰۰ کیلوگرم است.

·  بالابرهای تلسکوپی:

این بالابرها برای ارتفاع ۱۲ تا ۱۰۰ متر مناسب هستند. به دلیل اینکه حرکت بازوهای این دستگاه به شکل تلسکوپ طراحی‌شده، توانایی دسترسی به ارتفاعات بالا رادارند. ولی نسبت به نوع مفصلی نقاط کور زیادی دارند. ظرفیت سبد آن بین ۲۰۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم متغیر است. در برخی مدل‌های خاص، ظرفیت ۱۰۰۰ کیلوگرم را هم نیز پشتیبانی می‌کند.

 

·  بالابرهای مفصلی – تلسکوپی:

دسترسی به ارتفاع ۱۴ الی ۴۵ متر توسط این بالابرها امکان­پذیر است. ازآنجاکه یکی از بازوهای آن مفصلی و دیگری تلسکوپی است، از قدرت مانور بالایی نسبت به دو نمونه قبلی برخوردار می‌باشد. در نوع متحرک آن قابلیت نصب روی خودرو وجود دارد و قابل یدک‌کشی است و ظرفیت سبد حمل بار آن بین ۲۰۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم متغیر می‌باشد.

 

·  بالابرهای خودرویی – کامیونی

این نوع از بالابرها برای مسافت­های طولانی، استفاده ­های شهری، برون‌شهری و خدماتی و معمولاً برای ارتفاع ۱۰ تا ۱۰۰ متر مورداستفاده قرار می‌گیرند. ظرفیت سبد آنها از ۲۰۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم متغیر و در برخی مواقع تا ۱۰۰۰ کیلوگرم هم می­ رسد.

·  بالابرهای قابل یدک:

در خلال کرایه انواع بالابر، نوعی از بالابرها باقابلیت چندگانه عرضه می‌شوند که دسترسی به ارتفاع ۵ الی ۲۲ متر در محیط‌های داخلی و خارجی را امکان‌پذیر می­ کنند. ظرفیت سبد این بالابرها می‌تواند بار به‌اندازه ۲۰۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم را جابه‌جا کند.

اجاره بالابر تلسکوپی

بالابر تلسکوپی

·   بالابرهای ریلی دستی:

این بالابرها به‌صورت کم‌حجم و سبک و برای محیط‌هایی با سطح کف که مقاومت پایین و شکننده دارند، ساخته‌شده‌اند. دو نوع ۲ ریل و ۴ ریل آن برای ارتفاعات بالاتر مورداستفاده قرار می­گیرند.

·   بالابرهای عمود بر:

این بالابرها به طور مستقیم از ارتفاع ۶ تا ۱۰ متر حرکت و صعود می­ کنند و برای مکان‌هایی صعب و مشکل و غیرقابل‌دسترس مناسب هستند.

·   بالابرهای عنکبوتی:

این بالابرها تا میزان زیادی می‌توانند کار را در ارتفاعی که دیگر بالابرها امکان حضور کم‌رنگ‌تری دارند، به انجام رسانند. دسترسی به ارتفاع بالا و نیاز به فضای کم از مزایای بارز این بالابرها می‌باشد.

قیمت کرایه بالابر و عواملی که شاید در آن دخیل باشد:

چنانچه با قیمت اجاره بالابر آشنا هستید، در انتخاب بالابر مناسب راحت‌تر عمل می‌کنید؛ اما اگر برای اولین‌بار قصد اجاره بالابر را داشته باشید یا اینکه تاکنون به‌صورت پراکنده بالابر اجاره کرده‌اید، احتمالاً جهت انتخاب بالابر مناسب برای پروژه‌های ساختمانی خود، نیاز به کمک دارید.

اولین نکته درباره بالابر ساختمانی این است که قیمت کرایه بالابر به‌صورت ماهیانه است. نرخ سال 1400، برای هر ماه اجاره بالابر در تهران یک میلیون و دویست هزار تومان است. درصورتی‌که قصد اجاره روزانه داشته باشید، قیمت روزانه دستگاه نیز 75 هزار تومان ذکر می‌شود. همچنین قیمت اجاره بالابر برای یک هفته نیز 500 هزار تومان می‌باشد.

کرایه بالابر عنکبوتی

بالابر عنکبوتی

اجاره بالابر از مجموعه ترابری آنلاین:

اگر قصد اجاره بالابر در تهران از مجموعه ترابری آنلاین رادارید، باتوجه‌به مطالبی که در بالا به آن اشاره شد و برای رفع نیاز خود می‌توانید بالابر خود را انتخاب کنید. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد انتخاب بالابر کمی پیچیده است.

بنابراین قبل از هرگونه اقدامی ابتدا باید این سؤالات را از خود بپرسید:

1. ماهیت کارتان چیست؟ بالابر را برای دسترسی به چه میزان ارتفاع نیاز دارید؟

2. تحمل وزن بار بالابر چقدر باشد؟ به‌عبارتی‌دیگر بالابر چه مقدار وزن را باید جابه‌جا کند؟

3. محیط کار شما فضای بسته است یا می‌خواهید در فضای باز کارکنید؟

با پاسخ به این سؤالات تا حدود زیادی می‌توانید هم به خود و هم به شرکت اجاره دهنده در ارائه بهتر خدمات کمک کنید تا بتوانید بهترین دستگاه بالابر را اجاره کنید.

مجموعه ترابری آنلاین در راستای حمایت و ارائه خدمات به مشتریان خود با اجاره بالابر در تهران و نیز اجاره جرثقیل و سایر ماشین‌آلات عمرانی تلاش دارد که با ایجاد تنوع در اجاره بالابر اعم از تنوع در خودرو و بالابر موردنیاز، ازهرجهت به نفع مشتری عمل نماید.

باتوجه‌به اینکه کاربرد بالابرها در همه‌جا دیده می‌شود. ولی به دلیل هزینه زیاد آن و همچنین نداشتن مهارت کافی در استفاده امکان خرید آن برای اغلب شرکت­ها و سازمان‌ها و ارگان‌ها وجود ندارد؛ بنابراین بهترین راهکار اجاره دستگاه است. ازاین‌رو مجموعه ترابری آنلاین، امکان کرایه بالابر در تهران با انواع مختلفی از جدیدترین و به‌روزترین جرثقیل‌ها و بالابرها را برای سایر شرکت‌ها، سازمان‌ها، ارگان‌ها و اشخاص فراهم ساخته است. این مجموعه، انواع جرثقیل‌ها و بالابرها و سایر ماشین‌آلات عمرانی را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به‌صورت روزانه و هفتگی برای مشتریان خود فراهم کرده است.