اجاره بابکت که درواقع یک لودر و بولدوزر کوچک به شمار می‌رود، به‌خاطر کاربری‌های متفاوتی که این ماشین از خود نشان داده، موردتوجه است. بابکت درواقع دست‌ساخته یک شرکت تجهیزات ساختمانی کره‌ای می‌باشد که به ارائه یکی از محصولات خود با نام تجاری بابکت پرداخته است، ازاین‌رو ایرانیان این مینی لودرها را با همان نام می‌شناسند. بابکت یکی از اعضای خانواده بزرگ لودرها است که در سایز کوچک و مینی امکان کار را به کاربران در مناطق صعب‌العبور و محیط‌های محدود می‌دهد.

بابکت وسیله‌ای چندمنظوره با کاربری‌هایی متفاوت است که با تعویض تجهیزات متصل به آن می‌توان در عرصه‌های مختلفی از این دستگاه استفاده نمود. در پروژه‌های ساختمانی، راه‌سازی و … که گاهاً در یک‌زمان واحد به انجام چندین کار به مدد چندین ابزار چون بیل، غلتک و مته حفاری نیاز است، کرایه بابکت بهترین راهکار است. باب کت‌ها درواقع ابزارهایی چندمنظوره به شمار می‌روند که پروژه‌ها را باکیفیتی خوب و مناسب به انجام می‌رسانند. انجام فعالیت‌ها در مناطقی مانند زمین‌های کشاورزی که لودرهای بزرگ توانایی حضور در آن را ندارند، می‌توان به‌راحتی به کیفیت عملکرد باب کت‌ها اعتماد نمود.

اجاره بابکت

اجاره بابکت و نکات بی نظیر این ماشین

بابکت چیست؟ تعریف مختصر از این نوع ماشین:

لودرهای کوچکی که در عرصه‌های مختلف به کار می‌آیند، اکنون در ایران تحت عنوان بابکت شناخته می‌شوند. درواقع اجاره انواع بابکت به علت نام آشنایی این ابزار در عرصه تولیدات و تجهیزات کوچک اما قوی و کارآمد موردتوجه است. بدین ترتیب می‌توان گفت معروف‌ترین ماشین‌آلاتی که اکنون در صحنه‌های راه و ساختمان کاربرد دارند، این لودرهای مینی و قدرتمند هستند.

اجاره بابکت در چه مواردی نیاز است؟

قطعات و تجهیزات بسیار کارا و با استانداردهای بین‌المللی اگرچه از باب کت‌ها دستگاه‌هایی توانمند ساخته، اما قیمت خرید آن‌ها را نیز به‌مراتب بالا برده است. این سیر صعودی قیمت که با نوسانات ارز همچنان روبه‌رشد بوده، خرید این ابزارها را از عهده شرکت‌های راه‌سازی و ساختمان‌سازی خارج ساخته است. اجاره بابکت با درنظرگرفتن چندمنظوره بودن این دستگاه راهی به‌صرفه‌تر و معقولانه‌تر به نظر می‌رسد. از طرفی هزینه نگهداری و تعمیرات گران‌قیمت این ماشین‌ها را نیز از کارفرمایان دور ساخته و آن را بر عهده شرکت‌های و مجموعه‌های اجاره دهنده گذاشته است. ازاین‌رو بابکت اجاره‌ای به معنی دستیابی به وسایل نقلیه‌ای بااعتبار بین‌المللی و کاربردی وسیع در صنایع مختلف بدون صرف هزینه‌های جانبی است.

کرایه بابکت

کرایه بابکت در چه زمانی لازم می شود

 

نکات قبل از اجاره بابکت:

یکی از اقدامات لازم قبل از کرایه بابکت یافتن یک شرکت معتبر است که در بازار کار دارای نشانی شناخته‌شده باشد. این امر مزایای فراوانی چون دسترسی به تجربه آن‌ها، استفاده از تنوع ماشین‌آلاتشان و وجود اپراتورهای متخصص و حرفه‌ای را برایتان به همراه دارد. نام‌آشنا بودن این مراکز سبب شده راه سختی برای یافتن این شرکت‌ها در پیش نداشته باشید.

ولی در صورت نیاز می‌توانید از همکاران خود در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، مانند کشاورزی، راه‌سازی، ساختمان‌سازی و … برای یافتن یک شرکت معتبر اجاره بابکت کمک بگیرید. برخی از این مراکز به وب‌سایت نیز مجهز بوده که راه دستیابی سریع، راحت و در هر ساعت از شبانه‌روز را مهیا ساخته‌اند. در این وب‌سایت‌ها کلکسیونی از اطلاعات چون تنوع ماشین‌آلات، قیمت، نوع خدمات و … درج‌شده که راهنمای خوبی قبل از اجاره به شمار می‌روند.

انواع بابکت اجاره‌ای و مشخصات ظاهری آن:

باآنکه بابکت اجاره‌ای در انجام کارهای سبک بیشتر به کار می‌آید، ولی کارایی‌اش در مناطق مختلف سبب شده استفاده‌های گسترده‌ای از آن بتوان داشت. باوجود سیر تکاملی و تولید نمونه‌های جدید از این ابزار صنعتی اما می‌توان ساختار کلی و نوع حرکت آن‌ها را بر دو نوع زنجیری و چرخ لاستیکی استوار دانست. به دلیل تنوع حاکم بر این ابزار ما به معرفی شناخته‌ترین نمونه‌های موجود آن در بازار می‌پردازیم.

بابکت اجاره ای

بابکت اجاره ای و مشخصات ظاهری آن

 

  •      بابکت اسکید استیر:

این نوع بابکت در دو طرح لاستیکی برای سطوح سخت آسفالتی و بتنی و نوع زنجیری برای مناطق خاکی و سست ساخته‌شده است. بابکت اسکید استیر به دلیل دانش بالای ساخت، یکی از پرطرف‌دارترین‌های این عرصه می‌باشد. البته انواع مختلفی از این بابکت را می‌یابید که در اندازه، سرعت و قدرت با یکدیگر متفاوت هستند. ولی نوع A770 آن به دلیل چهارچرخ متحرک که بالاترین سطح کنترل و چرخش را در کوچک‌ترین فضاها ایجاد می‌نماید، شاخص و پرطرف‌دار است.

 

  •     بابکت کمپکت ترک:

تمام کسانی که به اجاره بابکت با قدرتی بالا اما استفاده‌ای راحت و سهل نیاز دارند به این نوع خاص روی می‌آورند. وجود هر دو مدل چرخ لاستیکی و زنجیری، اندازه متوسط و قدرت حیرت‌آور و درنهایت امکان کار در شرایط جوی بد و سطوح لغزنده و ناصاف از این لودر نمونه‌ای متمایز و برتر ساخته است. خصوصاً مدل ۸۷۰ آنکه جزء بزرگ‌ترین و صدالبته قوی‌ترین نوع در سری کمپکت ترک به شمار می‌رود.

 

  •     بابکت حفار:

تجهیزات گوناگون قابل نصب بر روی بابکت حفار سبب شده اجاره این نوع بابکت به دلیل کاربردهای وسیع پرمخاطب باشد. در حال حاضر سری‌های مختلفی از این بابکت روانه بازار شده‌اند که مدل ۸۵ آن پیشرفته‌ترین فناوری‌ها را با خود به همراه دارد. چرخ‌های توانمند به آن‌ها امکان مانور در پروژه‌های نیاز به قدرت بالا را داده است. کرایه بابکت از نوع حفار به دلیل قدرت بالا در انجام امور حفاری در کنار بسیاری کاربردهای دیگر موردتوجه صنعتگران و راه‌سازان می‌باشد.

 

  •       بابکت مینی ترک:

کوچکی و درعین‌حال قدرت خوب بابکت مینی ترک تحسین‌برانگیز است. این امر به دستگاه چنین قابلیتی را داده که کارکردی فوق‌العاده را در فضاهایی بروز دهد که هیچ وسیله‌ای توانایی فعالیت در آن را ندارد. این بابکت در مدل‌های متنوع با امکان قرارگیری کاربر بر روی دستگاه به‌صورت ایستاده یا بر روی زمین طراحی‌شده و ازنظر اندازه نیز تنوع را رعایت نموده است.

اجاره انواع بابکت

بابکت و استفاده های گوناگون از این دستگاه شگفت انگیز

 

تفاوت اجاره بابکت و مینی بیل در چیست؟

به دلیل کارایی بالا انواع بابکت امروزه به‌وفور از آن‌ها به‌جای لیفتراک و بیل مکانیکی استفاده می‌شود. اگرچه قابلیت فعالیت در مکان‌ها با محدودیت فضا، وجود (رابط، زنجیر و چرخ لاستیکی) و امکان نصب اتصالات به‌منظور ارتقا توانایی سبب شده، بیل‌های مکانیکی نیز توانایی عالی از خود نشان دهند. ولی به‌راستی عرصه‌ای نیست که بیل مکانیکی توانایی حضور در آن را داشته باشد، اما بابکت نتواند کارایی به‌مانند آن و حتی باکیفیت‌تر را ارائه دهد. به همین دلیل اجاره انواع بابکت امروزه برای اموری چون برف‌روبی، جابه‌جایی پالت، حفر کانال، ساخت‌وساز، محوطه‌سازی و … باب است.

قیمت کرایه بابکت در تهران بر اساس چه معیاری اندازه‌گیری می‌شود؟

باوجود انواع مختلفی از بابکت، توجه به کارایی این ماشین‌ها قبل از انتخاب، به‌منظور پیشگیری از عدم کارآمدی بابکت اجاره‌ای مدنظر ضروری می‌باشد. طبیعی است که مدل‌های مختلف این ابزار با توانایی‌ها و کارکردهایی متنوع قیمتی نیز متغیر داشته باشند. بدین ترتیب اگر تمایل دارید بدانید قیمت کرایه بابکت در تهران بر اساس چه معیاری تنظیم می‌گردد، در ابتدا نوع و مدل انتخابی شما ملاک و مبنای قیمت‌گذاری می‌باشد. بعدازآن تجهیزات اضافی که قرار است به این دستگاه متصل گردد و تعداد و نوع آن‌ها قیمت را تغییر می‌دهد. ازآن‌گذشته مدت‌زمان اجاره، نوع پروژه و عملیات در دست انجام، نوع کارایی و انتظارات کارفرما و … نیز مسئله‌ساز بوده و سبب افزایش یا کاهش هزینه‌ها می‌گردد.

 

اجاره انواع بابکت به چه منظور می‌باشد؟

کرایه بابکت با مقاصد خاصی صورت می‌گیرد، زیرا بدون تردید صنایع مختلفی هستند که به کارایی این ماشین نیاز مبرم دارند. اگر شما نیز تمایل دارید از مطالعه کاربردهای وسیع این ابزار کمی متحیر شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

  •       ساختمان‌سازی و اجاره بابکت:

عدم قوانین سخت‌گیرانه در مورد بابکت، چون دریافت مجوز از اداره راهنمایی‌ورانندگی، اخذ مدارک لازم از شهرداری، سبب شده بابکت اجاره‌ای به نسبت دیگر تجهیزات صنعتی موردتوجه بیشتری قرار گیرد. ازاین‌رو در ساختمان‌سازی که همیشه به علت فعالیت تجهیزات صنعتی سنگین، نیاز به بستن معابر و گرفتن مجوزهای لازم بود، تهیه این ماشین بسیار مناسب‌تر می‌باشد.

  •    دامداری و اجاره بابکت:

عدم انتشار گازهای سمی حین کار و انتشار اصوات ناخوشایند و ایمنی بالا حین فعالیت، باب کت‌ها را گزینه‌های مناسبی برای حضور در دامداری‌ها نموده است. عدم آسیب‌دیدگی دام‌ها، انجام اصولی و صحیح کارها و حفظ محیط‌زیست اطراف دامداری از نکات مهمی است که به‌خوبی از عهده باب کت‌ها برمی‌آید.

  •      راه‌سازی و اجاره بابکت:

اجاره انواع بابکت در راه‌سازی و یا بازسازی راه‌ها پرکاربرد است. وزن کم، اندازه کوچک، سرعت بالا و درنهایت مقاومت عالی از این دستگاه‌ها ابزارهای قدرتمندی در عرصه سخت و پرتنش راه‌سازی و مرمت راه‌ها ساخته است. چه احداث مسیرهای جدید و چه بازکردن راه‌های مسدود شده هر دو جزء کاربردهای این دستگاه است.

  •    کشاورزی و اجاره بابکت:

وزن کم باب کت‌ها سبب شده در صورت عبور و مرور از زمین‌های کشاورزی کمترین آسیب متوجه خاک و محصولات شود. همچنین امکان اتصال تجهیزات جانبی فعالیت این ماشین را در عرصه‌های مختلف کشاورزی امکان‌پذیر نموده است. شما می‌توانید این ابزار را در زمین‌های زراعی در حال جابه‌جایی سنگ‌وکلوخ یا ریختن محصولات در کامیون‌های حمل بار و یا حتی در حال ایجاد حفره در زمین‌های کشاورزی یا ایجاد سوراخ به‌منظور کاشت بذر و گیاه بیابید.

کرایه انواع بابکت

نمونه ای از بابکت در عرصه کشاورزی

 

  •        صنایع مختلف و اجاره بابکت:

این صنایع می‌توانند طیف گسترده‌ای را شامل شوند. از صنایع دارویی و غذایی آغازشده و تا صنعت ساخت‌وساز، گودبرداری و حفر کانال، احداث سوله، مرمت و بازسازی و … را دربر می‌گیرد.

 

  •      معدن و اجاره بابکت:

توان و ظرفیت چند برابری باب کت‌ها نسبت به جثه و سازه‌شان سبب شده، حتی در معادن نیز به‌منظور حمل شن، ماسه، سنگ‌های بزرگ و … به خدمت گرفته شوند. حفر کانال در معادن بزرگ‌ترین بخش پروسه کار در معدن است که قطع به‌یقین کرایه بابکت برای انجام آن مناسب‌ترین رویکرد است.

مجموعه ترابری آنلاین و خدمات گسترده این مجموعه:

مجموعه ترابری آنلاین یک از مجموعه‌های موفق در زمینة اجاره بابکت و دیگر ماشین‌آلات صنعتی مانند اجاره بالابر، اجاره لیفتراک، مینی بیل و … می‌باشد. انجام عملیات و پروژه‌های مختلف عمرانی خود را می‌توانید با اجاره ماشین‌آلات مرغوب این مجموعه به ایمن‌ترین شکل ممکن به انجام رسانید. تنوع در تناژ باری، تنوع در سری‌های مختلف ماشین‌آلات و در یک‌کلام تنوع خدمات باعث شده این مجموعه جزء شناخته‌ترین شرکت‌های فعال در زمینة اجاره جرثقیل، تریلی، کامیون و … باشد.