جرثقیل‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام از آن‌ها را می‌توان در موارد مختلفی استفاده کرد تا پروژه‌ها را با سرعت و کیفیت بهتری انجام داد. ازاین‌رو باید باتوجه‌به نوع عملیات و پروژه‌ای که در پیش دارید بهترین مدل را برای خود انتخاب کنید، تا این دستگاه کارایی و عملکرد بهتری برای شما داشته باشد.

در بین این مدل‌ها می‌توان جرثقیل کفی را یکی از بهترین و پراستفاده‌ترین آن‌ها دانست که در موارد مختلفی کاربرد داشته و بهره‌گیری از آن می‌تواند مزیت‌های مختلفی به دنبال داشته باشد. به‌طورکلی می‌توان گفت که با اجاره جرثقیل کفی می‌توانید با کاهش نیاز به ماشین‌آلات سنگین گوناگون هزینه‌های خود را تا حدودی کاهش دهید. حال در ادامه این مطلب مزیت‌های کرایه جرثقیل کفی را بیشتر و کامل‌تر توضیح می‌دهیم.

اجاره جرثقیل کفی

اجاره جرثقیل کفی

با اجاره جرثقیل کفی به چه مزیت‌هایی دست پیدا می‌کنید

انتقال اشیای سنگین از مکانی به مکان دیگر با جرثقیل کفی: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های جرثقیل‌های کفی متحرک بودن آن‌ها است. با استفاده از این وسیله علاوه بر باربرداری و تخلیه، می‌توانید اشیاء را از جایی به جایی دیگر انتقال دهید.

راه‌اندازی سریع جرثقیل را با اجاره جرثقیل کفی دار تجربه کنید: افرادی که انواع جرثقیل را برای خود اجاره یا خریداری کرده‌‌اند، می‌دانند که وجود یک جرثقیل که راه‌اندازی آن سریع باشد تا چه حد می‌تواند سرعت کار‌ها را افزایش دهد. ازاین‌رو می‌توانید برای شروع سریع‌تر کار و به اتمام رساندن آن قبل از شلوغی کوچه و خیابان‌ها، جرثقیل کفی را اجاره کنید.

جرثقیل کفی باتوجه‌به جثه نسبتاً کوچک، قدرت بسیار بالایی دارد: بسیاری از افراد بر این باورند که به دلیل ابعاد و اندازه نسبتاً کوچک، جرثقیل کفی دار جزو جرثقیل‌های ضعیف به‌حساب می‌آیند. اما باید گفت که با اجاره جرثقیل کفی دار می‌توانید از محور‌های سنگین آن، قدرت هیدرولیک مناسب و استانداردش بهره بگیرید. به‌طورکلی با استفاده از آن می‌توان اشیا سنگین را تا ارتفاع بسیار زیادی بالا برد.

ابعاد کوچک جرثقیل کفی کارایی‌هایش را در فضا‌های کوچک افزایش داده: جرثقیل کفی به دلیل داشتن ابعاد کوچک می‌تواند در فضا‌های نسبتاً کوچک کاربرد داشته باشد که در ادامه مقاله در مورد این ویژگی توضیحات بیشتری را بیان می‌کنیم.

با کرایه جرثقیل کفی دار مشکلات موجود در پروژه را کاهش دهید: تجربه نشان داده است که استفاده و بهره‌گیری از جرثقیل‌های کفی تا حد زیادی می‌تواند مشکلاتی که در هنگام کار با سایر جرثقیل‌ها به وجود می‌آید را کاهش داده و ازاین‌رو می‌تواند دغدغه کارفرما و پیمانکاران را تا حد زیادی کاهش دهد.

اجاره جرثقیل کفی دار

یکی از انواع جرثقیل کفی دار

قبل از اجاره جرثقیل کفی به این موارد بیش‌ازپیش توجه کنید

 1.       اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که آیا اپراتور موردنظر مهارت لازم و کافی را دارد یا خیر.
 2.      توجه به این که جرثقیل بازرسی سالانه خود را دریافت کرده باشد، یکی دیگر از مواردی است که قبل از کرایه جرثقیل کفی باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید.
 3.     حتی اگر بهترین و قدرتمند‌ترین جرثقیل را اجاره کنید اما از پایداری زمین پروژه آگاهی نداشته باشید، این موضوع می‌تواند مشکلات مختلفی را به وجود آورد.
 4.     باید مکان پروژه فضای کافی و لازم برای چرخش بازوی جرثقیل را داشته باشد. ازاین‌رو باید اطمینان حاصل پیدا کنید که ناحیه شعاعی بازوی جرثقیل دارای مانع نباشد. به‌عنوان‌مثال در برخی از مواقع بازوی جرثقیل به خطوط برق برخورد می‌کند و عواقب مختلفی را به وجود می‌آورد. ازاین‌رو قبل از اجاره جرثقیل به این موضوع دقت کنید.
 5.    جرثقیل‌ها برای جابه‌جایی در راستای عمودی طراحی شده‌اند، ازاین‌رو به افراد اجازه ندهید تا از آن‌ها برای جابه‌جایی عرضی اشیای مختلف استفاده کنند.
 6.     باید قبل از کرایه جرثقیل کفی دار تمامی تمهیدات لازم را برای ارتباط خوب و مناسب کارگران و اپراتور در نظر بگیرید تا هم اپراتور صدا رو خوب بشنود و هم دید کلی به اطراف داشته باشد.
 7.    برای جابه‌جایی افراد توسط سبد‌های سرنشین باید به موارد مختلفی توجه کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به فراهم‌کردن حفاظ سقوط مناسب و استاندارد، بررسی ظرفیت سبد و بررسی اتصال درست و صحیح سبد اشاره کرد. ازاین‌رو قبل از اجاره انواع جرثقیل به این موارد توجه کنید چرا که کوچک‌ترین اشتباه پیامد‌های ناگواری خواهد داشت.
 8.     به‌طورکلی قبل از اجاره جرثقیل سبک و سنگین باید برنامه‌ریزی داشته باشید و به موارد نظیری ظرفیت وزن بار، درست و بی‌عیب بودن تجهیزات و دستگاه‌ها، اثر احتمالی باد و… توجه کنید.
اجاره جرثقیل کفیدار

شرایط قبل از اجاره جرثقیل کفیدار

تناژ مناسب خود را قبل از اجاره جرثقیل کفی انتخاب کنید

برای هرکدام از جرثقیل‌های کفیدار یک تناژ مشخص شده که قطعات و قسمت‌های مختلف جرثقیل‌ها بر حسب این تناژ تعیین می‌شوند. مشخص است که هر چه جرثقیلی با تناژ بیشتری را نیاز داشته باشید، باید هزینه بیشتری را نیز پرداخت کنید. ازاین‌رو در هنگام اجاره جرثقیل در تهران بیش از هر چیزی به حداکثر حجم و وزن باری که می‌خواهید جابه‌جا کنید توجه داشته باشید.

 

جرثقیل‌های کفی دار، بر روی ماشین‌های سنگین قرار می‌گیرند و هر چه تناژ بیشتر باشد، ماشین سنگینی که باید از آن استفاده کنیم نیز تغییر می‌کنند. به‌عنوان‌مثال جرثقیل‌های ۱۵ تنی بر روی تریلی قرار می‌گیرند، درصورتی‌که جرثقیل سه تنی روی یک کامیونت نصب می‌‌شود.

به‌طورکلی برای اجاره جرثقیل کفی دار باید بدانید که این نوع دستگاه شامل تناژ زیر می‌شود.

 •       جرثقیل کفیدار ۳ تن
 •        جرثقیل کفی ۵ تن
 •       جرثقیل کفی دار ۷ تن
 •      جرثقیل کفیدار ۱۰ تن
 •      جرثقیل کفی ۱۵ تن

تناژی که هرکدام از جرثقیل‌ها دارند، نشان‌دهنده مقدار باربرداری مجازی است که با استفاده از آن‌ها می‌توان انجام داد. به‌عنوان‌مثال جرثقیل‌های سه تنی وزن کمی را می‌توانند جابه‌جا کنند، ازاین‌رو استفاده از آن‌ها برای جابه‌جایی بار‌های سنگین می‌تواند خطرناک باشد. همچنین نکته دیگر که برای اجاره جرثقیل کفیدار باید بدانید این است که هر چه تناژ دستگاه بیشتر باشد، باتوجه‌به قدرت بیشتر سرعت بیشتری داشته و ازاین‌رو استفاده از آن‌ها می‌تواند کیفیت کار‌ها را بالا‌تر ببرد و آن‌ها را در مدت‌زمان کمتری به اتمام برساند.

کرایه جرثقیل کفی

در باره کرایه جرثقیل کفی

باربرداری و جابه‌جایی در فضا‌های سخت با استفاده از جرثقیل کفی دار

در برخی از فضا‌ها و کارگا‌ه‌هایی که در آن‌ها مشغول به کار هستیم می‌توان گفت که جابه‌جایی دستگاه‌ها به دلیل کم بودن فضا کمی سخت می‌شود و تجهیزات و ماشین‌آلات به‌راحتی نمی‌توانند مانور داشته باشند. به‌نوعی این که در محیط کارگاه دو دستگاه جرثقیل و همچنین کفی وجود داشته باشد، امکان‌پذیر نیست. در این مواقع اجاره جرثقیل کفی بهترین گزینه پیش روی شما است. با استفاده از این دستگاه به‌راحتی می‌توانید در فضا‌های کوچک عملیات مختلف خود را به اتمام برسانید.

در ادامه محیط‌هایی که در آن‌ها نیاز به جرثقیل‌های کفی دارید را بیان می‌کنیم تا با بهره‌گیری از آن‌ها کیفیت عملیات را تا حد زیادی افزایش دهید.

 1.     به‌طورکلی می‌توان گفت تمامی کارگاه‌هایی که زیربنا آن‌ها کمتر از ۳۰۰ یا ۵۰۰ متر است، معمولاً برای استفاده از دو دستگاه در آن‌ها با مشکل روبه‌رو می‌شویم و ازاین‌رو در این‌گونه فضا‌ها کرایه جرثقیل کفی می‌تواند کمک‌کننده باشد.
 2.      برای برخی از موارد که رد شدن دستگاه‌ها مشکل باشد یا نتوان از این مکان‌ها عبور کرد، مانند کوچه‌های بن‌بست، رودخانه‌ها و جاده‌های فرعی ناهموار و… می‌توان گفت که استفاده از جرثقیل کفی دار می‌تواند بسیار مناسب و مطلوب باشد.
 3.      در خیابان‌های اصلی یا مکان‌های پرتردد همواره استفاده از ماشین‌های سنگین با مشکلاتی همراه بوده و می‌تواند پروژه را مختل کند. در این مواقع بهتر است که از دستگاه‌هایی استفاده کنیم که در این مکان‌ها بتوانند بهترین و بیشترین بهره‌وری را برای ما به همراه داشته باشند. با کرایه جرثقیل کفیدار به‌راحتی می‌توانید بهترین بهره‌وری داشته باشید.

آشنایی با برخی از کاربرد‌های جرثقیل کفیدار

استفاده از جرثقیل‌ها کاربرد و مزیت‌های مختلفی را به همراه دارد و برای آن که بتوانید بیشترین استفاده از آن‌ها را ببرید، بسیار مهم است که دستگاهی متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

یکی از کاربرد‌ها جرثقیل‌های کفی را می‌توان جابه‌جایی و حمل وسایل و تجهیزات سنگین صنعتی به شمار آورد. با استفاده از آن‌ها می‌توان تجهیزات مختلفی را جابه‌جا کرد. به‌عنوان‌مثال با اجاره جرثقیل کفی به‌راحتی می‌توانید دستگاه‌های سنگین کارخانه و کارگاه‌ها را جابه‌جا کنید. یا برای جابه‌جایی و حمل خودرو‌ها می‌توانید از این جرثقیل‌ها کمک بگیرید. به‌طورکلی جابه‌جایی وسایل سنگین که به‌راحتی امکان‌پذیر نیست، با بهره‌گیری از جرثقیل کفیدار به‌راحتی و آسانی انجام می‌شود.

 

از جرثقیل‌های کفی می‌توانید به‌عنوان یک بالابر نیز استفاده کنید. اگر از جرثقیل کفی سبد دار بهره بگیرید، می‌توانید آن‌ها را برای کار در ارتفاع نیز مورداستفاده قرار دهید. استفاده از این روش را به طور حتم در خدمات امدادی مشاهده کرده‌اید و باید گفت که این دستگاه یکی از تجهیزات مهم و کاربردی آتش‌نشانی است.

کرایه جرثقیل کفی دار

باربرداری با کرایه جرثقیل کفی دار

سخن پایانی

با اجاره جرثقیل کفیدار می‌توانید به مزیت‌های مختلفی دست پیدا کنید. به‌طورکلی جرثقیل‌های کفی دار به دلیل کاربرد‌های مختلف در موارد گوناگونی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه از قطعات زیادی تشکیل شده است که عملکرد و کارایی کلی جرثقیل را این قطعات تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. به‌طورکلی استفاده از جرثقیل‌ها باتوجه‌به کاهش استفاده از ماشین‌آلات سنگین، هزینه‌های انجام پروژه را کاهش می‌دهد. از دیگر مزیت‌های این دستگاه می‌توان، به بهره‌گیری از آن در فضا‌های کوچک، مکان‌های شلوغ یا صعب‌العبور اشاره کرد.

لازم به ذکر است: اجاره جرثقیل کفی، کفیدار و کفی دار که در متن نوشته بالا از آن استفاده شده است همگی یک نوع جرثقیل می‌باشند و از نظر شکل ظاهری و توانایی کاری هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و صرفاً جهت آگاهی خواننده این مقاله از نام‌های گوناگون این جرثقیل می‌باشد.