باتوجه‌به اینکه شما چه نوع خدماتی را ازنظر حمل بار در نظر دارید، شرکت‌های مختلفی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. گاهی هدف شما انتقال بار از یک کشور به کشور دیگر است. گاهی نیز فقط مقصودتان باربری داخلی و بین‌شهری می‌باشد، اما زمانی نیز به نقل‌وانتقال اثاثیه خود می‌اندیشید. امروزه حوزه خدمات حمل ‌و نقل و باربری گسترده‌تر از گذشته بوده و این حرفه به مقوله حمل بارهای سنگین و خاص نیز واردشده است.

بسیاری از این مراکز با اجاره جرثقیل در انواع و اقسام مختلف سعی نموده‌اند، رسالت خود را در زمینه‌های وسیع‌تری بست و گسترش دهند. به‌گونه‌ای که امروزه به اکثر پروژه‌های عمرانی، حمل بارها در فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، بندرگاه‌ها و … نیز ورود یافته و به خدمت‌رسانی مشغول هستند. اکنون دیگر می‌توان به علت وجود قوانین حاکم بر فعالیت این مراکز انتظار کیفیت و تضمین سلامت بار در تمامی مراحل، استفاده از ماشین‌های بروز و سالم، سرعت عمل بالا و … را از این سازمان‌ها انتظار داشت. البته پایبندی به تعهدات در زمان عقد قرارداد نیز از دیگر اصول جاری و مهم آن‌ها به شمار می‌رود.

حمل و نقل

حمل و نقل و جابه جایی بارهای سنگین

تعریف کوتاه ولی کاربردی در مورد حمل ‌و نقل و باربری:

حمل‌ و نقل هم به مقوله جابه‌جایی انسان اطلاق می‌گردد و هم موضوع کالا و نقل‌وانتقال آن را پوشش می‌دهد. ولی باربری فقط جابه‌جایی کالا چه برای مراکز خصوصی و چه عمومی را شامل می‌شود. آنچه بیشتر در این مطلب مقصود ما است، بخش دوم یعنی موضوع حمل بار می‌باشد. در پروسه مهم و حیاتی حمل بار قوانین خاصی جاری است که پیروی از آن‌ها نوید کاهش خسارات احتمالی چه ازنظر مالی و چه از باب جانی را به دنبال دارد.

مجوز حمل بار، مدارک لازم، ابعاد، جنس، وزن کالا و … همگی از عواملی هستند که در زمان حمل‌ و نقل کالا باید بدان‌ها توجه اکید شود. از این موارد مهم‌تر کیفیت خدمات شرکت باربری است که وظیفه انجام امور کارفرمایان را برعهده گرفته است. این کیفیت خدمات به مرغوبیت دستگاه و تجهیزات، کارکنان حرفه‌ای، ارائه ضمانت‌نامة کتبی سلامت کالا در تمامی مراحل باربری و همچنین پرداخت وجه در صورت ایجاد خسارات توسط اپراتورها اشاره دارد.

حمل و نقل و باربری

حمل و نقل و باربری  انواع کالاها

آنچه همه باید درباره حمل ‌و نقل و باربری بدانند:

در زمان مراجعه به شرکت‌های حمل ‌و نقل و باربری باید بدانید که پروسه جابه‌جایی کالاها بر طبق شرایط خاصی صورت می‌گیرد و بر اساس آن بارنامه تنظیم می‌گردد. برای حمل بارهای سنگین مسلماً به اجاره جرثقیل، لیفتراک، باسکول و … نیاز است که مقدار کرایه آن نیز باید از ابتدا در مفاد قرارداد ذکر و به امضا طرفین برسد. تعیین دقیق محل بارگیری که انبار صاحب کالا، ایستگاه راه‌آهن، گمرک و … است، نیز باید حتماً ذکر گردد.

محل تخلیه بار، رعایت قوانین توزین و ظرفیت مجاز وسیله نقلیه و توجه به صدور مدارک لازم نیز از ملزومات و واجبات است. گرفتن پروانه برای محموله‌های ترافیکی، توجه به ظرفیت وسیله نقلیه در بارهای سنگین و سبک و میزان کارمزد (کمیسیون) از مفاد مهم دیگری است که باید موردتوجه قرار گیرد.

شما در زمان مراجعه به شرکت‌های خدمات باربری لازم نیست، هیچ‌گونه وجهی بابت پرداخت بارچینی، گاراژ داری، انبارداری و … به این مؤسسات و رانندگان پرداخت نمایید. همچنین پرداخت حق توقف به‌شرط مشخص‌بودن زمان آن از ابتدا توافقی انجام‌گرفته و در صورت بروز ناخواسته آن به هر دلیلی که در آن کارفرما مقصر باشد، به‌ازای هر ساعت مازاد از سوی شرکت تعیین‌شده و باید توسط کارفرما واریز گردد.

تمامی این قوانین توسط شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور تنظیم‌شده و در زمان بروز اختلافات بین شرکت‌های خدماتی و کارفرمایان، سازمان حمل ‌و نقل و پایانه‌های کشور وظیفه برطرف نمودن آن را بر عهده دارد.

حمل ونقل وباربری

حمل ونقل وباربری هوایی

 

راهکارهای بهبود حمل ‌و نقل و باربری چیست؟

با نگاهی به شرایط حاکم بر صنعت حمل‌ و نقل و باربری نارضایتی کامل فعالان این حوزه را شاهد هستیم. شرایط نابسامان اقتصادی و سیاسی تأثیرات ناخوشایند خود را بر این حوزه بیشتر از عرصه‌های دیگر به تصویر کشیده است.

این مشکلات دیرزمانی است که خود را نشان می‌دهند و در چند دهه گذشته سعی شده با تزریق مُسکن‌هایی به آرام‌سازی مشکلات موجود پرداخته شود، اما آنچه اکنون مشهود است عدم جواب‌دهی این مُسکن‌ها و نیاز به ارائه راهکارهایی اصولی، منطقی و اثرگذار است تا بتواند صنعت باربری کشور را از بحران موجود خارج سازد. در ادامه به چند نمونه از راهکارهای اثرگذار اشاره می‌نماییم:

 •       حذف برخی قوانین ناکارآمد و تصویب قوانین سازگار با شرایط فعلی
 •        ورود قوانین جدید و مطابق با استانداردهای بین‌المللی
 •    نگاهی مجدد به مبحث بیمه و بازنشستگی در این عرصه
 •        برکناری مسئولان ناکارآمد صنف حمل ‌و نقل و جایگزینی آن‌ها با جوانان متخصص و آشنا به اصول رانندگی و باربری
 •        احیای مجدد انجمن‌های صنفی حمل ‌و نقل کالا
 •         دیدار منظم با نمایندگان مجلس و طرح مشکلات این حوزه و درخواست ارائه راه‌حل از آن‌ها
 •    مکاتبه و برقراری ارتباط با مسئولان وزارت‌خانه راه و شهرسازی
 •     ارائه گزارش از مشکلات این صنعت به مسئولان رده‌بالای کشوری و خصوصاً مقام رهبری
حمل‌ونقل و باربری

حمل‌ونقل و باربری زمینی

مهم‌ترین چیزی که باید در مورد حمل ‌و نقل و باربری بدانید:

نکات مهمی وجود دارد که سبب می‌شود یک شرکت حمل بار را بتوان در زمره برندهای معتبر این حوزه به شمار آورد. برخی وظیفه جابه‌جایی کالاهای شمارا بر عهده می‌گیرند، اما بعضی دیگر پا را فراتر گذاشته و حتی خدماتشان را به قبل و بعد از باربری نیز گسترش داده‌اند. ازاین‌رو مهم‌ترین چیزی که باید در مورد حمل ‌و نقل و باربری بدانید وسعت و کیفیت امکانات و خدمات موجود در این حوزه است، در ادامه باب این موارد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

 •       ارائه مشاوره:

برای آنکه بار خود را به بهترین نحو ممکن جابه‌جا نمایید، گزینه‌های زیادی از ماشین‌ها و دستگاه‌های حمل بار در برابر شما قرار دارند. اجاره جرثقیل، بالابر، لیفتراک، بابکت، تریلی، کامیون و … که انتخاب صحیح از میان آن‌ها مستلزم اطلاعات کافی است. در این زمان مشاوره‌های راه گشای متخصصان موجود در انواع باربری‌ها می‌توانند شمارا به آگاهی لازم در این باره برسانند.

 •         ثابت بودن وجه کرایه:

یکی از دیگر از مهم‌ترین نکاتی که در مورد محل و نقل خودنمایی می‌کند، ثابت بودن هزینه‌های ارائه‌شده توسط این سازمان‌ها است. از همان ابتدا و به‌محض انتخاب نوع دستگاه و تعیین حجم، ابعاد و وزن بار، مبلغ نهایی مشخص می‌گردد. این امر اطمینان خاطر را در مورد عدم افزایش قیمت در زمان اتمام حمل بار برطرف ساخته و امکان درخواست وجوه غیرمعمول را برطرف می‌سازد.

 •         ارائه بهترین خدمات در مقابل کمترین هزینه:

انجام پروسه کاری با بهترین تجهیزات و بهترین شرایط با کمترین هزینه درخواستی نیز یکی دیگر از مؤلفه‌های باربری‌های مورد تأیید است. برخی شرکت‌ها به بهانه کاهش هزینه‌ها از سرویس و تعمیر دوره‌ای ماشین‌آلات خود صرف‌نظر نموده یا از اپراتورها ناکارآمد استفاده می‌کنند. این عوامل باعث افت شدید کیفیت خدمات آن‌ها شده و علاوه بر کاهش امنیت به افزایش مخاطرات در حین کار دامن می‌زند.

 •      پرداخت خسارات و بیمه:

شرکت‌های معتبر حمل ‌و نقل هیچ‌گاه شانه از زیر بار خساراتی که اپراتورها یا ماشین‌های آن‌ها در زمان حمل بار وارد ساخته‌اند، خالی نکرده و تمام‌وکمال آن را بر عهده می‌گیرند و حتی این قاعده را جزء ملزومات قرارداد ثبت و ضبط می‌نمایند. پرداخت بیمه نیز جزء امور لاینفک کار آن‌ها است که امنیت خاطر کامل کارفرمایان را سبب می‌شود.

 •        صدور بارنامه الکتریکی:

بسیاری شرکت‌های آنلاین به‌منظور کاهش زمان پروسه باربری به صدور بارنامه به‌صورت آنلاین می‌پردازند که این امر سهولت کار و کاهش تخلفات از این باب را به همراه دارد. با توجه به‌ضرورت وجود بارنامه در تمامی فعالیت‌های حمل ‌و نقل بار، کوتاه نمودن مسیر دستیابی به آن‌یک مزیت بزرگ تلقی می‌شود.

باربری

نکات مهم در باره باربری

مورد بعدی که باید بلافاصله در مورد حمل‌ و نقل و باربری انجام دهید:

شاید گمان کنید همین‌که وظیفه حمل بار را به یک شرکت معتبر واگذار نمودید و آن‌ها بار را بدون آسیب‌دیدگی به محل تخلیه رساندند، کار به اتمام رسیده است. اگرچه جابه‌جایی بارها جزء بزرگ‌ترین وظایف این مجموعه‌ها است که برای همین کار انتخاب می‌شوند، اما قراردادن این بارها در محل مشخص نیز از موارد بعدی است که باید بلافاصله بعد از باربری به انجام رسانند.

گاهی بارهای یک کارخانه از محل خاصی بارگیری شده و در انتها باید در طبقات انبار چیده شوند. در این هنگام علاوه برچیدمان اصولی بار در کامیون‌ها و رعایت قوانین بار در محل ابتدایی، جاسازی اصولی به‌گونه‌ای به بارها صدمه وارد نشده و قرارگیری صحیح آن‌ها در مکان تعیین‌شده و انتخاب یک مکان استقرار امن نیز از وظایف مهم این شرکت‌ها است. در غیر این صورت کار را به طور کامل انجام نداده و بخشی از مسئولیت‌های خود را نادیده گرفته‌اند.

انواع حمل و نقل و باربری در ترابری آنلاین

انواع حمل و نقل و باربری در ترابری آنلاین

خدمات مجموعه ترابری آنلاین، حمل‌ونقل، حمل بار و باربری

شما برای حمل بارهای خود به ابزارها و ماشین‌های قدرتمندی جهت جابه‌جایی آن‌ها نیازمند هستید. مجموعه ترابری آنلاین می‌تواند به شما در اجاره جرثقیل، اجاره بالابر، اجاره لیفتراک، اجاره بابکت، اجاره تریلی، اجاره کامیون و … کمک نماید تا بارهای خود را بدون کوچک‌ترین دغدغه و بسیار ایمن و راحت به مکان موردنظر خود برسانید. این مجموعه با کادری مجرب و قیمتی به‌صرفه توانسته، سال‌ها با کسب موفقیت در تعداد کثیری از پروژه‌ها و قراردادهای خود اعتمادسازی گسترده‌ای رابین مشتریانش صورت دهد.

همچنین با اعتبارات رسمی، تجربه کاری بالا، ارائه بیمه بار و بارنامه کوشیده به یکی از شعب معتبر در این زمینه تبدیل شود. به‌هرحال برای بارهای سنگین و خاص به زمان و دقت بیشتری نیاز است تا باربری به بهترین شکل ممکن به انجام برسد. آسوده‌خاطر باشید که در کنار این مجموعه و کادر دوره‌دیده آن آرامش، آسایش و خدماتی ورای آنچه تا حال تجربه نموده‌اید را دریافت می‌کنید.