بزرگ‌ترین جرثقیل دنیا

 بزرگ‌ترین جرثقیل دنیا

اطلاعاتی در مورد بزرگ‌ترین جرثقیل جهان:

حوزه اجاره جرثقیل برای افرادی که دائماً ناچارند متناسب با شغل و حرفه‌شان به جابه‌جایی و نقل‌وانتقال کالاها بپردازند، موردتوجه است. صرف‌نظر از اینکه ماشین‌آلات سنگین و تواناهای عظیم آن‌ها که هرروزه نسبت به گذشته حیرت‌آورتر می‌شود، خود به‌تنهایی می‌تواند برای بسیاری موضوعی شگرف تلقی شود. از گوشه‌وکنار جهان هر بار خبری مبتنی بر تولید نسلی از بزرگ‌ترین جرثقیل دنیا که توانایی بلند نمودن ابر سازه‌ها را دارد، به گوش می‌رسد و دنیای طالب شگفتی‌های نو را مجذوب خود می‌سازد.

حتماً نباید به اجاره انواع جرثقیل نیازمند باشید تا شنیدن چنین رویدادهایی برایتان جالب باشد، بلکه این موضوع می‌تواند، برای هر فردی یادآور هیجان و شگفتی باشد، زیرا قدرت بلند نمودن اجرام سنگین مقوله‌ای نیست که بتوان از آن صرف‌نظر نمود. بشر در طول زندگی‌اش سعی نموده همیشه به توانایی مافوق آنچه دارد، دست یابد که جرثقیل‌ها این رؤیای دیرین را تحقق بخشیده و امروزه در قالبی مدرن‌تر و با توانایی به‌مراتب دور از تصور، همگان را بهت‌زده نموده‌اند.

 بزرگ‌ترین جرثقیل دنیا

اطلاعاتی در مورد بزرگ‌ترین جرثقیل جهان

در ادامه سعی می‌کنیم به بیان معیارهای مهم تشخیص جرثقیل‌های بزرگ و همچنین معرفی تعدادی از بزرگ‌ترین و قوی‌ترین‌های آن‌ها در دنیا بپردازیم و بدین ترتیب شمارا با این سازه‌هایی که از دیرباز تاکنون توانسته‌اند، خدمات قابل‌توجهی چون جابه‌جایی قطعات سنگی کوه‌ها به‌منظور ساخت معابد، انجام امور کشاورزی، حرکت توربین‌های بادی عظیم و … را به بشر ارائه دهند آشنا نماییم.

معیارهای مهم برای تشخیص بزرگ‌ترین و قدرتمندترین جرثقیل دنیا:

معیارهای متفاوتی وجود دارد، برای آنکه بتوانیم بزرگ‌ترین جرثقیل دنیا را تعیین نموده و بر توان آن مهر تأییدی بزنیم. باتوجه‌به اینکه جرثقیل‌ها به‌منظور کارایی‌های متفاوتی ساخته می‌شوند تشخیص قدرتمندترین آن‌ها کار ساده‌ای نیست. برای آنکه نظر دقیق‌تری را عرضه نماییم، باید به سراغ مؤلفه‌های متفاوتی مانند میزان ارتفاع، اندازه و بزرگی بوم رفت و هرچه جرثقیلی در این زمینه موفق‌تر ظاهر شود بیشتر مورد تأیید قرار می‌گیرد. ولی مشخصه‌های دیگری نیز وجود دارند که به‌اندازه بوم و ارتفاع آن دارای اهمیت هستند.

قدرت جعبه‌دنده و بازوها و قدرت کششی و توانایی ایستگاهی نیز جز معیارهای تأثیرگذار در قدرت جرثقیل هستند و در صورت پرتوان ظاهرشدن جرثقیل در این عرصه‌ها می‌توان آن را قهرمانی بی‌بدیلی دانست. البته از قدرت‌پایه در جابه‌جایی‌ها، توانایی خفه کردن ارتعاشات بوم و همچنین تعادل بدنه و بوم در فشارهای عمودی و افقی و درنهایت قدرت گیربکس و بازوها نیز نمی‌توان غفلت ورزید و این ملاک‌ها را در تعیین ابَر جرثقیل‌ها تأثیرگذار ندانست.

بزرگترین جرثقیل جهان

معیارهای تشخیص جرثقیل های بزرگ جهان

آشنایی با بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین جرثقیل‌های دنیا:

تعداد فراوانی از جرثقیل‌های قدرتمند به دست شرکت‌های متعددی ساخته‌شده‌اند، اما اینکه بزرگ‌ترین جرثقیل دنیا را برای چه اموری تهیه می‌کنند، می‌توان گفت برخی از آن‌ها چنان قدرتمند هستند که قادرند، بار یک کشی بزرگ را درون خود حمل کنند یا حتی به‌راحتی کشی‌ها را جابه‌جا نمایند. این ماشین‌های بزرگ در ساخت‌وسازهای عظیم و احداث بندرها، نصب توربین‌های غول‌پیکر و … نیز به کمک می‌آیند. در ادامه با برخی از این جرثقیل‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

 

·         جرثقیل بزرگ Liebherr LTM 11200-9.1:

در اولین بخش معرفی بزرگ‌ترین جرثقیل دنیا به سراغ Liebherr LTM 11200-9.1 می‌رویم و این کامیون غول‌پیکر و قدرتمند را مورد بررسی قرار می‌دهیم. به‌واقع این جرثقیل را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین‌های جهانی با دو موتور 240 کیلوواتی برای حرکت جرثقیل و 500 کیلوواتی به‌منظور راه‌اندازی کامیون دانست که آرواره‌های اضافه آن زمانی که به کمک جرثقیل آیند، آن را توانمندتر از پیش نموده و می‌تواند ارتفاعی تا 190 متر را پوشش دهد.

هرچند در نبود این‌چنین آرواره‌هایی نیز اهرم‌های تلسکوپی 100 تنی آن می‌توانند بارها را تا 100 متر از سطح زمین بلند نموده و به ارتفاع موردنظر برسانند. پس هنگامی‌که از غول‌پیکری آن سخن می‌گوییم به‌راستی در مقابل کوهی از آهن و قطعاتی مستحکم قرار داریم که انجام هر اموری از عهده این ماشین برمی‌آید. توانایی بلند نمودن 1200 تن بار معادل 700 اتومبیل و ارتفاع گیری تا ارتفاعی به بلندایی بیش از یک ساختمان 50 طبقه دیگر حرفی برای برتری این جرثقیل پرتوان باقی نمی‌گذارد.

جرثقیل های بزرگ جهان

جرثقیل های بزرگ جهان

·         جرثقیل بزرگ Thiaf SSCV:

جرثقیل Thiaf SSVC یکی از بزرگ‌ترین جرثقیل‌های کشتی به شما می‌رود که درواقع از ترکیب دو جرثقیل ساخته‌شده است. این ترکیب به آن توانایی بلند نمودن ۱۴۲۰۰ تن کالا را می‌دهد. این یعنی به‌اندازه بار یک کشتی بزرگ توانایی جابه‌جایی اجسام سنگین را دارد. بدین ترتیب می‌توان آن را یک جرثقیل حمل‌ونقل و یکی از بزرگ‌ترین و قوی‌ترین جرثقیل‌ها ازنظر متریک و در عرصه دریا دانست.

·         جرثقیل بزرگ بندر تایسون:

جرثقیل تایسون در لبه بندرها به تخلیه بارهای کشتی‌ها می‌پردازد ازاین‌رو می‌توان آن را در دسته جرثقیل‌های پیاده‌سازی و یکی از قوی‌ترین‌ها در صحنه بالابرهای ایستگاهی به شمار آورد. اگر امروزه به آن لقب بزرگ‌ترین جرثقیل ایستگاهی جهان را می‌دهند به‌خاطر توانایی ۲۰٫۰۰۰ تن باری است که توانایی نقل‌وانتقال آن را از داخل کشی‌ها به بیرون دارد و به‌واقع نیز لایق چنین شهرتی است. اکنون تایسون در این زمینه رکورددار بوده و نام آن در کتاب گینس به‌عنوان یکی از جرثقیل‌های موفق چینی ثبت و ضبط است.

انواع جرثقیل های بزگ

انواع جرثقیل های بزرگ جهان

·         جرثقیل بزرگ Kockums:

اجاره انواع جرثقیل در مقوله جرثقیل‌های بزرگ جهانی جایی ندارد و بیشتر شرکت‌های که نیازمند چنین ابزارهای قدرتمندی هستند به خرید آن‌ها مبادرت می‌ورزند. برای مثال جرثقیل Kockums ابتدا متعلق به سوئد بوده و اندازه و قدرت آن مثال‌زدنی است. ولی بعدها توسط یک شرکت کره‌ای خریداری‌شده و به یک کارخانه ساخت کشتی‌سازی منتقل گشته و امروزه جزئی مهمی از صنایع سنگین در هیوندای اولسان محسوب می‌شود. این جرثقیل در عرصه بارگیری و تخلیه با ظرفیت بلندکردن نامحدود و بسته به حجم بار و در قالب متحرک ساخته‌شده و به‌راستی عظمتی مثال‌زدنی را ارائه می‌دهد.

جرثقیل های بزرگ جهان

جرثقیل های بزرگ جهان

اجاره جرثقیل از مجموعه ترابری آنلاین:

اجاره جرثقیل موضوع مهمی است زیرا با حجیم شدن سازه‌ها دیگر نمی‌توان به جابه‌جایی و حمل بارها به روش‌های سنتی مانند گذشته اکتفا نمود. بسیاری از ساختمان‌های قدیمی را به کمک نیروی انسانی و جرثقیل‌های دستی ساده می‌ساختند، اما به‌راستی دوره کنونی اجازه چنین فعالیت‌هایی را نمی‌دهد و صرف مدت‌زمان طولانی، صرفه اقتصادی را از سازه‌ها می‌گیرد.

در این میان به همان اندازه که اجاره انواع جرثقیل در دستور کار مهندسان ساختمانی است، تهیه این ابزارها از برندها معتبر در اولویت بالاتری قرار دارد. مجموعه ترابری آنلاین امروزه قادر است انواع جرثقیل از سبک تا سنگین و فوق سنگین را با بالاترین کیفیت و اپراتورهایی تخصصی و کارآزموده در اختیارتان قرار دهد. اعتماد به این مجموعه یعنی انجام پروژه‌های عاری از اتفاقات تلخ و ناگوار که همیشه متصدیان امور را تهدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.