اجاره جرثقیل 5 تن

اجاره جرثقیل ۵ تن تا ده‌ها تن برای انجام امور مختلف در صنایع گوناگون از گذشته تا حال رایج بوده است. ولی نمی‌توان انکار نمود که نمونه‌های قدیمی شاید تا این حد توانایی اجرایی بالایی را به متصدیان امور نمی‌دادند و نهایتاً به چند مزیت محدود مجهز بودند.

این در حالی است که اجاره جرثقیل‌ های امروزی با توانی مضاعف و آپشن‌هایی ارزنده توانسته‌اند در پروژه‌های عظیم و در ساخت ابَر سازه‌ها شریک شوند و به‌راحتی از پس مسئولیت خطیر جابه‌جایی اجرام بزرگ برآیند. در این مبحث به موضوع اجاره جرثقیل ۵ تن و مسائل پیرامون آن می‌پردازیم و سعی می‌کنیم در حد توان قدمی سودمند به سمت شناخت این ابزار ضروری صنایع مختلف برداریم.

اجاره جرثقیل 5 تن

اجاره جرثقیل 5 تن و مسائل پیرامون آن

معیارهای مهم در زمان اجاره جرثقیل ۵ تن:

در زمان کرایه جرثقیل ۵ تن نمی‌توان بدون درنظرگرفتن معیارهای مهمی که بازگوکننده ظرفیت جرثقیل هستند، اقدام به کرایه آن برای اجسام با هر مقدار وزن و ارتفاع نمود. در گام اول باید به بررسی استحکام جرثقیل پرداخت و مطمئن شد، اجزای آن توانایی لازم را در مواجه با بار مدنظر دارند یا احتمال شکستن بخشی از قطعات دستگاه وجود دارد.

در مرحله بعد این تعادل جرثقیل است که به میان آمده و مسئله‌ساز می‌شود، زیرا زمانی جرثقیل می‌تواند، کارایی بهینه خود را ارائه دهد که بتواند بدون واژگونی بار را جابه‌جا نماید، ازاین‌رو قدرت حفظ تعادل در ضمن فعالیت از نکات مهم دیگر در زمان اجاره جرثقیل ۵ تن می‌باشد. همچنین ظرفیت قرقره‌ها نیز نکته کلیدی دیگری است که باید مدنظر قرار گیرد، زیرا وینچ‌ها برای تحمل وزن در حد خاصی طراحی‌شده‌اند و برای بالابردن بیشتر از آن توانایی لازم را ندارند.

بهتر است در زمان‌هایی که شعاع کارتان بسیار بالا است، جرثقیل‌ها را ازنظر تعادل‌پذیری‌شان مورد بررسی قرار دهید و اگر برعکس شعاع آن‌چنان بزرگ نبوده و این وزن اجسام است که برایتان نگرانی ایجاد می‌کند، ظرفیت جرثقیل را ازنظر مستحکم بودن اجزای مختلف آن موردتوجه قرار دهید، در این حالت انتخاب بهترین گزینه برای شما اجاره جرثقیل سبک می‌باشد.

کرایه جرثقیل 5 تن

نکات مهم در زمان کرایه جرثقیل 5 تن

قوانین رایج در مورد ظرفیت باربرداری جرثقیل:

اگرچه فاکتورهای ذکرشده چون استحکام، تعادل، ظرفیت قرقره‌ها تعیین می‌کنند که آیا یک جرثقیل توانایی حضور در عرصه‌ای خاص را دارد یا نیاز به نمونه‌ای قدرتمندتر احساس می‌شود، اما به‌واقع قوانین دیگری نیز بر ظرفیت جرثقیل‌ها نظارت دارند.

قوانین رایج بر ظرفیت باربرداری جرثقیل‌ها حکم می‌کند که در زمان اجاره جرثقیل پنج تن و هر نمونه دیگر باید ظرفیت اسمی جرثقیل، وزن جرثقیل و نیروی باد را مورد بررسی قرارداد و سپس به گزینش یک جرثقیل مطابق این معیارها پرداخت. البته قانون نیروی اینرسی و گریزازمرکز که در زمان سوئینگ جرثقیل و کارکرد بوم ایجاد می‌شود، نیز نکته مهمی دیگری است که از دید متخصصان امر دور نمی‌ماند و انتخاب را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

ازاین‌رو برای انتخاب ظرفیت باربرداری، شعاع کاری و ارتفاع باربرداری جرثقیل به سراغ جدولی به نام «جدول بارهای مجاز نهایی» رفته و به محاسبه دقیق عوامل یادشده می‌پردازند و بدین ترتیب می‌توانند، تعادل‌پذیری جرثقیل بر روی جک‌های جلو و عقب و عدم شکستن و تخریب قطعات مختلف آن را تضمین نمایند.

اجاره جرثقیل پنج تن

جرثقیل پنج تن و ظرفیت اسمی جرثقیل

اجزای مختلف و مهم انواع جرثقیل‌ها:

اگر نیاز به جرثقیل ۵ تن و یا اجاره انواع جرثقیل دارید باید بدانید که اجزای ساختاری جرثقیل، دارای استانداردهای خاصی هستند و متریال‌های تشکیل‌دهنده آن نمی‌توانند، از هر عنصری انتخاب شوند، بلکه حدومرزهای مشخصی را می‌طلبند. در ادامه با معرفی اجزای مختلف جرثقیل‌ها شمارا برای یک انتخاب اصولی‌تر یاری می‌رسانیم.

  •          بدنه جرثقیل:

بوم، جک‌ها و سایر مکانیزم جرثقیل به‌صورت جداگانه و مستقل بر روی بدنه نصب می‌شوند و شاکله اصلی جرثقیل را می‌سازند و سپس همگی گاهاً بر روی یک خودرو سوار می‌شوند. اگرچه بدنه فاقد هرگونه سیستم هیدرولیکی بوده، اما توانایی و استحکام جرثقیل وام‌دار این بخش مهم است.

ازاین‌رو در انتخاب آلیاژ مناسب برای آن دقت فراوانی می‌کنند، بدین ترتیب وزن کم و مقاومت‌پذیری بالا از مشخصه‌های اصلی متریال‌های استفاده‌شده در بدنه است. در جرثقیل‌های بوم بلند و کفی دار تجهیزات دیگر چون اتاق فرمان یا لیورها در کنار بدنه قرار گرفته و ساختاری متفاوت از نمونه‌های رایج جرثقیل را می‌سازند.

  •       تلسکوپ جرثقیل:

تلسکوپ یا بوم همان خشاب‌هایی هستند که به کمک نیروی هیدرولیک در یکدیگر جای می‌گیرند، بدین ترتیب در زمان اجاره جرثقیل 5 تن باید بدانید تعداد این تلسکوپ‌ها محدود بوده و اگر به طول بیشتری نیاز دارید، ناچار هستید که به اجاره جرثقیلی بیشتر از ۵ تن روی‌آورید. در حالت کلی نحوه عملکرد بوم یا همان تلسکوپ به جک‌هایی وابسته است که برای هریک از این تلسکوپ‌ها در نظر گرفته‌شده است.

البته باید دقت داشت زمانی جرثقیل ۵ تن توانایی جابه‌جایی باری با وزن ۵ تن را دارد که آن بار در فاصله نزدیک و زاویه مناسبی قرار گرفته باشد در غیر این صورت توانایی جرثقیل در حد قابل‌توجهی کاهش‌یافته و در شرایط بسیار نامناسب، حتی تا ۱ تن نیز کاهش عملکرد را شاهد هستیم.

  •        مجموعه وینچ:

در زمان اجاره جرثقیل ۵ تن باید به قدرت وینچ نیز توجه نمود، زیرا این بخش که شامل مجموعه‌ای کارآمد از پمپ هیدرولیکی، قرقره و بکسل است، به جرثقیل توانایی جابه‌جایی اجرام سنگین و اجسام عظیم‌الجثه را می‌دهد. تمامی این اجزا بر روی بدنه قرار گرفته و دست در دست هم عملیات نقل‌وانتقال را به انجام می‌رسانند. وینچ به مدد نیروی هیدرولیک باعث چرخش صحیح قرقره و جمع‌شدن بکسل به‌دور خود شده، در این زمان قلاب سر بکسل به‌آرامی اشیاء موردنظر را از زمین تا ارتفاع مشخصی بلند می‌کند و بدین ترتیب برداشتن بار به‌سهولت انجام می‌پذیرد.

  •       جک‌های تعادلی جرثقیل:

وظیفه جک‌ها در جرثقیل‌ها بلندکردن آن از زمین به‌منظور کاهش فشار بر لاستیک‌ها می‌باشد به همین دلیل همانند جرثقیل‌ها دارای پمپ هیدرولیک و تلسکوپ هستند. جرثقیل‌ها به مدد این جک‌ها از زمین فاصله گرفته و بار سطحی را بر روی خود کاهش می‌دهند، بدین ترتیب توانایی‌شان برای بلند نمودن بارها ارتقا می‌یابد. از طرفی جک‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ تعادل کلی جرثقیل‌ها داشته و بدون حضور قدرتمند آن‌ها، احتمال واژگونی این دستگاه‌ها بسیار بالا است. ازاین‌رو متصدیان امور صنعتی سعی می‌کنند، در زمان کرایه جرثقیل ۵ تن به نمونه‌هایی باکیفیت که مجهز به جک‌هایی استاندارد با توان کاهش و افزایش متناسب هستند، روی‌آورند تا کارایی برابر ۵ تن ظرفیت جرثقیل را کسب نمایند.

اجاره جرثقیل5تن

جرثقیل5تن و اجزای مهم انواع جرثقیل ها

ویژگی‌های عملیاتی کلیه جرثقیل‌ها:

طراحی جرثقیل‌ها مطابق با قوانین و همچنین استانداردهای خاصی صورت می‌گیرد و تمامی تجهیزات و مواد تشکیل‌دهنده ساختمان این ابزار نباید از این ملاک‌ها تجاوز نماید. قوانین مکانیکی، هیدرولیکی، برقی و پنوماتیکی در کنار، استانداردهای انجمن مهندسین مکانیک آمریکا، استاندارد استرالیا، وزارت انرژی آمریکا و … سبب شده، دستگاهی کاملاً کاربردی باقابلیت‌های ارزنده درنهایت پدید آید.

فرقی نمی‌کند شما قصد اجاره جرثقیل۵تن ارزان یا نمونه‌هایی با ظرفیت‌های بالاتر کمی گران‌قیمت‌تر را داشته باشید درهرصورت به علت مجهز بودن به استانداردهای ذکرشده، می‌توانید قابلیت‌های عملیاتی پرتعدادی چون بالا و پایین آوردن بار، چرخش بار حول یک محور، تنظیم بوم برحسب نیاز و در انتها حرکت در کارگاه را از تمامی مدل‌های آن انتظار داشته باشید.

اجاره جرثقیل 5 تن

جرثقیل 5 تن کفی با استاندارد جهانی

اصطلاحات رایج پرکاربرد در حوزه جرثقیل‌ها:

اگر به‌خاطر شغل و حرفه‌تان دائماً به جرثقیل ۵ تن اجاره ای نیازمند هستید تا به مدد آن امور مختلف خود را سروسامان داده و از پس مسئولیت‌های محوله که جابه‌جایی و حمل‌ونقل بارها با حجم بالا است، به‌خوبی برآیید، ناچاراً باید به اصطلاحات رایج این حوزه کم‌وبیش آشنا شوید. بدین ترتیب در زمان صحبت، درباره این مسائل، اشراف بیشتری نسبت به موضوعات داشته و با آگاهی کامل به انتخاب اقدام می‌کنید.

در ادامه به ذکر چند نمونه از رایج‌ترین این اصطلاحات پرداخته و به شرح مختصری درباره هریک اکتفا می‌کنیم.

  •         بار اسمی:

بار اسمی شامل بار خالص فارغ از ابزارهای باربرداری مانند قلاب جرثقیل است که باید از بار اسمی نهایی کسر گردد. در اینجا می‌توان بار اسمی نهایی را ماکزیمم بار مجازی دانست که متناسب با طول بوم و شعاع کار در نظر گرفته می‌شود و شامل اجزای باربرداری و بار جمعاً می‌شود.

  •        ظرفیت باربرداری:

اگر به دنبال اجاره جرثقیل ۵ تن هستید باید بدانید که این دستگاه‌ها دارای ماکزیمم بار اسمی نهایی هستند که با نام ظرفیت باربرداری شناخته می‌شود و جرثقیل قادر به بلندکردن بیش از آن نیست. این آگاهی به شما کمک می‌کند، ظرفیت مناسب‌تری از جرثقیل را برای حجم کاری‌تان انتخاب نمایید.

اجاره جرثقیل 5تن

اجاره جرثقیل 5تن در حوزه جرثقیل ها

  •      ماکزیمم عکس‌العمل جک:

جرثقیل‌ها برای بهتر انجام شدن عملیات خود به نقاطی بر روی زمین اتکا می‌کنند که جک نامیده می‌شود. بیشترین فشار در محل استقرار جک‌ها در زمان تحمل حداکثر بار را بیشترین عکس‌العمل جک می‌نامند. این ماکزیمم به توانایی جک و مقدار آمادگی زمین محل استقرار جک بسیار وابسته است.

  •      مرکز ثقل جرثقیل:

به علت اینکه قرار است بار توسط قلاب به صورتی متقارن و متوازن از زمین بلند شود، مرکز ثقل جرثقیل‌ها زیر قلاب در نظر گرفته می‌شود. در زمان اجاره جرثقیل ۵تن خاور به‌منظور کارکرد صحیح و انتقال متوازن اجسام توسط این دستگاه، به‌دست‌آوردن مرکز ثقل ضروری است که باید آن را بر طبق ظرفیت باربرداری، شعاع کاری و ارتفاع باربرداری جرثقیل موردنظر به دست آورده، بدین ترتیب می‌توان بار را به‌صورت تراز از زمین بلند نمود.

  •      سرعت افزایش زاویه بوم:

برای محاسبه دقیق سرعت افزایش بوم به بررسی زمانی می‌پردازند که یک بوم نیاز داشته تا از کمترین طول خود و از پایین‌ترین سطحش به بالاترین نقطه و ارتفاع برسد و بیشترین زاویه را به مدد افزایش قطعات بوم ایجاد نماید.

  •      ماکزیمم شعاع کار:

به‌هرحال نمی‌توان به فکر اجاره جرثقیل ۵ تن با کمترین هزینه بود، اما به ماکزیمم کار جرثقیل یعنی میزانی که جرثقیل قادر است در آن به باربرداری بپردازد، نی اندیشید یا ارتفاع باربرداری (فاصله عمودی از سطح زمین تا قلاب) یا سرعت بازشدن بوم (بیشترین سرعت بازشدن تلسکوپ) و … را در نظر نگرفت و بتوان جرثقیلی مطابق با توان موردنیاز تهیه نمود.

اجاره جرثقیل 5 تن در ترابری آنلاین

اجاره جرثقیل 5 تن در ترابری آنلاین

ترابری آنلاین و خدمات گسترده این مجموعه:

مجموعه ترابری آنلاین با چندین سال سابقه فعال در زمینه اجاره جرثقیل کفی، اجاره جرثقیل سبک‌وسنگین، اجاره لیفتراک، بابکت، مینی بیل، تریلی، کامیون و….از فعالان در این حوزه می‌باشد، کارکنان این مجموعه همگی دارای گواهینامه مهارت و آموزش‌دیده می‌باشند کافی است فقط با ما تماس بگیرید و در موردنیاز خود به کارشناسان ما توضیحاتی ارائه دهید و بلافاصله از ما خدمات موردنظر خود را با بهترین کیفیت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.