اجاره بالابر ساختمانی

برای انتقال ملزومات ساخت‌وساز حجیم یا بسیار سنگین ساختمانی نیاز به اجاره جرثقیل غیرقابل‌اجتناب است، اما برای مصالح سبک‌تر متصدیان به اجاره بالابر ساختمانی باهدف صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌پردازند. در این حالت شاید بتوان کار را توسط چندین نیروی انسانی به انجام رساند، اما زمان و انرژی که در این میان اتلاف می‌گردد، با محاسبه هرچند اجمالی هزینه برتر است. ازاین‌رو مهندسان و معماران ترجیح می‌دهند کرایه بالابر ساختمانی را در دستور کار پروژه‌های خود قرار دهند و کار یک پروژه عظیم چند صد واحدی را در مدت کوتاه‌تری خاتمه دهند.

اجاره بالابر ساختمانی

اجاره بالابر ساختمانی در تهران

اجاره بالابر ساختمانی در تهران:

تهران بزرگ خواستگاه شرکت‌هایی است که توانایی عرضه انواع بالابر ساختمانی را در ظرفیت‌های مختلف دارا هستند. این شرکت‌ها با اختصاص سرمایه‌هایی کلان به احداث این مراکز اقدام نموده‌اند. اکنون نیز مجموعه‌ای کامل از انواع تجهیزاتی چون جرثقیل، لیفتراک، بابکت و … که موردنیاز برای حمل و جابه‌جایی اجسام سنگین هستند را در اختیار فعالان حوزه ساخت‌وساز قرار می‌دهند. در این میان باتوجه‌به نیاز فراوانی که بابت بالابر به دلیل نبود سرویس پله‌ای قابل‌استفاده در ساختمان‌های نوساز، احساس می‌شود، اجاره بالابر در رأس خدمات آن‌ها قرار دارد.

بالابر ساختمانی چیست و موارد استفاده آن کدام است؟

بالابرها از ابتدایی‌ترین تا انتهایی‌ترین مراحل ساخت ساختمان‌ها، موردنیاز هستند و به ابزارهایی اطلاق می‌گردند که مصالح ساختمانی رابین طبقات در واحدهای تازه‌تأسیس و در حین ساخت جابه‌جا می‌کنند. این ابزارها با سرعت عمل بالایی که به کار می‌بخشند، هزینه و زمان نهایی پروژه‌ها را کاهش داده و بدین ترتیب به عضوی ثابت در تمامی فعالیت‌های ساختمان‌سازی تبدیل‌شده‌اند. با این توصیفات اجاره بالابر ساختمانی در زمان احداث، نوسازی، بازسازی، تخریب و … ساختمان‌ها کاربرد داشته و روند کار را سهولت می‌بخشد.

کرایه بالابر ساختمانی

موارد استفاده از بالابر ساختمانی

معرفی انواع بالابر ساختمانی:

در زمان کرایه بالابر ساختمانی شناخت انواع آن کمک بزرگی در جهت گزینشی برحسب نیاز و تقاضایتان است. درواقع بالابرها بر اساس مشخصات ظاهری و فنی در مدل‌های متفاوتی عرضه می‌شوند که در اینجا ما به ذکر مهم‌ترین مؤلفه‌های این تقسیم‌بندی می‌پردازیم.

·         ظرفیت بالابرها:

ظرفیت اولین ملاکی است که سبب تمایز بالابرها از یکدیگر می‌گردد. اکنون بالابرها در ظرفیت‌های 350، 500، 750 و 1000 کیلوگرمی موجود هستند که هرکدام بسته به حجم کار و سنگینی پروژه مدنظر گزینش می‌شوند.

·         سرعت بالابرها:

بالابرها دارای سرعت‌های متغیری هستند که از ۲۰ متر در دقیقه در قالب پایین‌ترین سرعت و مناسب برای سایت‌های عمرانی کوچک شروع و تا نمونه‌های سریع‌تر برای پروژه‌های بزرگ وجود دارند. انتخاب نوع اشتباه در این زمینه می‌تواند سبب هدررفت زمان و کاهش سرعت پروژه شود.

·       جنس موتور بالابرها:

امروزه آنچه در میان بالابرها رایج است، موتور باسیم پیچ مسی به دلیل عمر بالاتر و جریان برق مصرفی کمتر و به‌تبع آن کاهش هزینه‌های پروژه‌ها است. البته نمی‌توان در انتخاب موتور با بی‌مبالاتی برخورد نمود، زیرا در اینجا باید حتماً ارتفاع ساختمان را در نظر گرفت و موتوری با توان پاسخگویی به این میزان ارتفاع را انتخاب کرد. البته موتورها ازنظر تعداد فاز نیز در دودسته تک‌فاز و سه‌فاز تولید می‌شوند که هر یک قدرت، ظرفیت بالابری و مصرف برق متفاوتی را عرضه می‌کنند.

·       گیربکس بالابرها:

آخرین مؤلفه‌ای که بر تنوع بالابرها تأثیرگذار است، نوع گیربکس این ابزارها است. گیربکس ازیک‌طرف در نقش کاهنده فشار به موتور و از طرف دیگر ایجاد ایمنی در زمان قطع برق، خوب عمل می‌کند. ازاین‌رو مهم است که نوع باکیفیت آن گزینش شود. اغلب گیربکس‌های حلزونی انتخاب بهتری هستند و در سایت‌های عمرانی بازده خوبی ارائه می‌دهند.

بالابر ساختمانی

معرفی انواع بالابر ساختمانی

مشخصات بالابر ساختمانی:

همان‌طور که در قسمت پیشین اشاره نمودیم، بالابر ساختمانی در انواع مختلف و با مشخصات فنی متفاوتی روانه بازار شده است. این امر ضرورت انتخابی آگاهانه را دوچندان می‌سازد. اغلب مهندسان ساختمانی به‌منظور کاهش هزینه‌ها بالابرهایی با موتور تک‌فاز را ترجیح می‌دهند. ولی این موضوع در ساختمان‌های بلندمرتبه امری مطلوب نیست، زیرا باید باتکیه‌بر قدرت بالابرهای ساختمانی سه‌فاز قدرت و سرعت عمل را ارتقا داد. بدین ترتیب کارایی بالاتر نمونه‌های سه‌فاز مقبولیت بیشتری داشته و انتظارات بهتر برآورده می‌شود.

 

اجزاء بالابر ساختمانی:

با توضیحاتی که خدمتتان عرض نمودیم تا حدی خود به اجزای مختلف بالابرها اشراف یافته‌اید. ولی در حالت کلی می‌توان اجزایی چون الکتروموتور، گیربکس، خرپا، سیم بکسل، جعبه‌دنده، کالسکه، پایه‌ها و ریل را جزء اصلی‌ترین قطعات بالابرها دانست. ولی برحسب نیاز در زمان اجاره بالابر می‌توانید درخواست نصب کنترل از راه دور را نیز برای بالابر خود داشته باشید. البته وجود ترمز ضروری را نیز به‌منظور کاهش سوانح و حوادث دل‌خراش نادیده نگیرید.

اجاره انواع بالابر ساختمانی

مشخصات و اجزای بالابر ساختمانی

خرید یا اجاره بالابر ساختمانی کدام‌یک صرفه اقتصادی دارد؟

باتوجه‌به اینکه استفاده از بالابر ساختمانی یکی از الزامات همیشگی در ساخت بناهای بالاتر از یک طبقه است، بسیاری از مجریان ساخت‌وساز اقدام به اجاره بالابر باهدف پرهیز از صرف هزینه بابت خرید این ابزار می‌کنند. این برآورد هزینه‌ای تا زمانی دقیق و صحیح است که شرکت‌های عرضه‌کننده چنین خدماتی نوعی کاملاً استاندارد و سالم را به مهندسین عمرانی عرضه نمایند.

در غیر این صورت با مختل شدن کارایی این ابزارها کار عمرانی در پروژه‌ها بزرگ متوقف‌شده و زمانی که در این میان هدر می‌رود، هزینه‌های هنگفتی را به مهندسان ساختمانی وارد می‌سازد. ازاین‌رو بسیاری از معماران به علت چنین دغدغه‌ای ترجیح می‌دهند که از همان ابتدا محصول موردنظر خود را خریداری نموده و از گارانتی و سلامت آن مطمئن شوند و با چنین تمهیدی خطرات متوقف شدن پروژه‌ها را از خود دور سازند.

قیمت کرایه بالابر ساختمانی

خرید یا اجاره بالابر ساختمانی

قیمت کرایه بالابر ساختمانی در تهران:

آنچه در قیمت اجاره بالابر ساختمانی در گام اول تأثیرگذار است، الکتروموتور و میزان توان و ساختار و نوع آن بوده که شامل تک‌فاز یا سه‌فاز می‌باشد. البته برندهای متفاوتی نیز به این عرصه واردشده‌اند که با تحت تأثیر قراردادن کیفیت توانسته‌اند، تغییرات شدید قیمتی را رقم بزنند. از این گذشته  نمی‌توان نقش گیربکس را نادیده گرفت. گیربکس‌ها گشتاوری قدرتمند در کنار کاهش سرعت موتور را پدید آورده و سبب انتقال قدرت موتور به‌منظور حرکت عمودی می‌شوند.

ازاین‌رو ملاک مهمی در مرغوبیت یک بالابر هستند. در گام آخر نیز از کیفیت شاسی که ابزاری ساده و درعین‌حال مستحکم بوده که تجهیزات بالابر بر آن سوار می‌شود، نمی‌توان غفلت نمود. هرچه شاسی ابعاد و درجه کیفی بالاتری داشته باشد، قیمت کرایه بالابر ساختمانی را ارتقا می‌بخشد.

قیمت اجاره بالابر ساختمانی

قیمت اجاره بالابر ساختمانی

ترابری آنلاین و خدمات این مجموعه:

فرقی نمی‌کند برای دریافت خدمات در چه زمینه‌ای به شرکت ترابری آنلاین مراجعه نمایید، زیرا این مرکز دسته‌بندی‌های متنوعی از تجهیزات صنعتی سنگین، سبک و نیمه سنگین را در اختیار دارد. ازاین‌رو می‌توانید، تقاضای انواع حمل‌ونقل، اجاره جرثقیل، اجاره بالابر، اجاره لیفتراک، اجاره تریلی، اجاره بابکت، کامیون، مینی بیل را از این شرکت بی‌درنگ داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.