اجاره جرثقیل زنجیری

نکات قابل توجه در زمان اجاره جرثقیل جرثقیل زنجیری:

در زمان اجاره جرثقیل توجه به نوع مولد نیرو و همچنین نوع و جنس وسیله انتقال‌دهنده نیرو مانند زنجیر، اسلینگ، سیم بکسل و … که در آن به‌کاررفته بسیار مهم است، زیرا کاربری دستگاه به این دو مشخصه وابسته می‌باشد. امروزه جرثقیل‌ها در هر نوع و اندازه‌ای که باشند با توانایی که برای بلند نمودن و جابه‌جایی اجسام از خود نشان می‌دهند، شناخته‌شده‌اند.

در میان آن‌ها جرثقیل زنجیری از درام، چرخ و … که زنجیر به‌دور آن‌ها پیچیده شده و گاه با نیروی دست و بسیاری موارد به مدد نیروی الکتریکی جابه‌جایی را به انجام می‌رساند، به علت عملکرد ساده و سایز مناسب، پرطرف‌دار بوده و گزینش آن یک تاکتیک حرفه‌ای به شمار می‌رود. اجاره جرثقیل زنجیری در بسیاری کارگاه‌ها که امکان نزدیک شدن کاربر به دستگاه برای کشیدن بار در زاویه مشخص به مدد دستگیره پولیفت وجود دارد، بسیار مناسب است.

اجاره جرثقیل زنجیری

نکاتی در مورد جرثقیل زنجیری

تعریف مختصر و مفید از جرثقیل:

در تعریف کلی جرثقیل می‌توان گفت ابزاری مناسب برای بلند نمودن اجسام به مدد نیروی دستی، الکتریکی و … که استفاده از آن تابع اصول و قواعد خاصی است تا هرگونه حوادث خطرناک از جان و مال افراد به‌دور بماند. در این میان جرثقیل زنجیری با ابعاد کوچک‌تر طراحی‌شده تا باربرداری را به کمک زنجیر و در راستای عمودی صورت دهد.

دستگیره پولیفت موجود در این نوع جرثقیل به کاربر اجازه می‌دهد، به‌محض نصب جرثقیل و اتصال بار به قلاب آن، اجسام را در راستای موردنظر انتقال دهد. اجاره جرثقیل زنجیری به علت ساختار ویژه، کشش در تمامی زوایا، سادگی عملکرد و … پرطرف‌دار است. این نوع جرثقیل‌ها را می‌توانید در دسته دستی – برقی جای دهید، ازاین‌رو مهم است در مکانی اجرا شوند که کاربر توانایی نزدیک شدن به جرثقیل و انجام امور باربری را داشته باشد.

کرایه جرثقیل زنجیری

جرثقیل زنجیری و ساختار ویژه آن

اجاره جرثقیل زنجیری و موارد استفاده از آن:

جرثقیل زنجیری قادر هست بارها را در محدوده وزنی ۲ تا ۳ تن به مدد جک‌های هیدرولیکی خود تا ارتفاع ۲٫۵ تا ۳ متر بلند نماید. ارتفاع بالارونده محدود و وزن حداکثر ۲۵۰ کیلوگرمی این نوع دستگاه‌ها عملکردهای خاصی را به آن‌ها بخشیده و امکان حضور در پروژه‌های مشخصی را به آن‌ها می‌دهد. بدین ترتیب به کرایه جرثقیل زنجیری برای مصارف کارگاهی پرداخته و در اماکن سرپوشیده که به انتقال، تخلیه و حمل بار در محدوده ۲ تا ۳ تن نیاز است، بر روی توانایی آن حساب باز می‌کنند.

البته بیشترین مورداستفاده از این ابزار برای بارهایی است که بر روی زمین قرار دارند و باید توسط کاربر به قلاب جرثقیل متصل شده و توسط زنجیر تا ارتفاع مشخصی بالا روند. برای گزینش و اجاره جرثقیل زنجیری دقت نمایید، در زمان انتقال بار اگر دکل از مرکز پایه به سمت انتهای جرثقیل نزدیک شود، قدرت دستگاه رو به افول می‌رود. ازاین‌رو توجه به وزن بار و تناسب آن با جرثقیل در زمان انتخاب بسیار مهم است.

با نگاهی به طرز کار و نحوه ساخت جرثقیل زنجیری می‌توان آن را در عرصه‌هایی چون ساختمان‌سازی، صنایع ریلی و جاده‌ای و پل‌سازی یافت که باقدرت به ایفای نقش مشغول است. البته شرکت در اموری چون امداد و نجات، صنایع برق، صنایع دریایی و حتی جنگلداری نیز از عهده این نوع جرثقیل‌ها خارج نیست. اگر به اجاره انواع جرثقیل در سوله‌ها و کارگاه‌های صنعتی نیز نیاز دارید، بازهم قادر هستید، بر روی کارایی زنجیرهای فولادی مقاوم، ایمن و ضدزنگ این نوع جرثقیل‌ها حساب بازنمانید.

جرثقیل زنجیری

از جرثقیل زنجیری در چه مواردی می توان استفاده کرد

اجاره انواع جرثقیل‌های زنجیری:

از مهم‌ترین عرصه‌هایی که به کرایه جرثقیل زنجیری نیازمند هستند، کارگاه‌های صنعتی می‌باشد که در آن‌ها ارتفاع سقف متغیر بوده و متناسب با آن می‌توان زنجیر این نوع جرثقیل‌ها را با نمونه‌هایی متناسب با ارتفاع سوله تغییر داد. البته باید توجه نمود که تناژ جرثقیل نیز تابع چنین امری تغییر کرده و نمی‌توان بر تناژ قبلی اکتفا کرد. منطق فیزیکی ساده و اهرمی که به مدد خاصیت مکانیکی امکان انتقال نیرو را فراهم می‌سازد، سبب شده از جرثقیل زنجیری در سطح وسیع استفاده شود.

اپراتور زنجیر دستی جرثقیل را به سمت پایین کشیده و مزیت مکانیکی به کمک‌گیربکس و مجموعه‌ای چرخ‌دنده باعث افزایش چندین برابری نیرو و راه‌اندازی مکانیزم جرثقیل می‌شود و به‌راحتی و با اعمال انرژی کم، بارها تا چندین تن جابه‌جا می‌گردند. به‌منظور ارتقا ایمنی و افزایش ضریب اطمینان از فولاد با گرید بالا در ساخت این نوع جرثقیل‌ها استفاده می‌شود.

بدین ترتیب اجزای جرثقیل‌های زنجیری را می‌توان به سه بخش زنجیرها که شامل زنجیر دست و زنجیر بار بوده، قلاب و مکانیزم بالابر که وابسته به یک چرخ است، تقسیم نمود. با کشیدن زنجیر، دانه‌های آن درون چرخ حرکت کرده و سبب چرخش و راه‌اندازی مکانیزم جرثقیل می‌شوند.

در زمان اجاره انواع جرثقیل زنجیری دقت داشته باشید که این ابزارها به دودسته مکانیکی و الکتریکی تقسیم می‌شوند که در نوع مکانیکی عدم نیاز به نیروی برق و کارکردی بسیار راحت‌تر از مزایای بارز آن‌ها است، اما مسلماً توان نمونه‌های الکتریکی را به نمایش نمی‌گذارد. اگر به اجاره جرثقیل زنجیری نیازمند هستید، دقت نمایید هرگز از دو جرثقیل برای یک‌بار استفاده نکرده، همچنین از عدم وجود خوردگی، بریدگی، فرسایش و … در زنجیرها مطمئن شوید. درنهایت به ظرفیت جرثقیل زنجیری توجه نمایید زیرا دقیقاً باید با حجم بار تطابق داشته باشد.

اجاره انواع جرثقیل زنجیری

انواع جرثقیل زنجیری

قیمت کرایه انواع جرثقیل زنجیری:

در زمان اجاره انواع جرثقیل از نوع زنجیری برای کارگاه‌ها و سوله خود به‌منظور برقراری امنیت کافی، حتماً از وجود استاندارد، گواهینامه‌های معتبر و ضمانت‌نامه در زمان کرایه غفلت نورزید. اجازه ندهید، باهدف کاهش قیمت به سمت نمونه‌های بی‌کیفیت متمایل شوید. در حالت کلی عواملی که بر روی قیمت تأثیرگذار هستند را می‌توان بدین‌گونه برشمرد، ظرفیت، طول زنجیر، جنس بدنه و تجهیزات جانبی از این موارد هستند. همچنین ارتفاع باربرداری، شرکت سازنده و … نیز می‌توانند از معیارهای مهم در زمان قیمت‌گذاری محسوب شوند.

اجاره جرثقیل زنجیری در ترابری آنلاین

اطلاعت در مورد جرثقیل زنجیری از ترابری آنلاین

دریافت اطلاعات در مورد جرثقیل زنجیری از مجموعه ترابری آنلاین:

یکی از چالش‌های مهم در زمان اجاره جرثقیل زنجیری انتخاب نوع صحیح آن ازنظر تناژ و ظرفیت است. در این هنگام دریافت مشاوره از شرکت‌های معتبری که دارای مشاوران متخصص هستند، بهترین راهکار است. مجموعه ترابری آنلاین می‌تواند انواع جرثقیل زنجیری دستی و برقی را با استانداردهای تولیدی بالا در اختیارتان قرار دهد و با شناختی که بر نوع و میزان دوام و کارایی جرثقیل‌ها دارد، تعیین کند کدام دستگاه قابلیت استفاده در مکان موردنظر شمارا دارد و بدین ترتیب از هدررفت انرژی و نیروی کار در پروژه شما جلوگیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.